Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy van ez a beágyazódás?

Hogy van ez a beágyazódás?

Figyelt kérdés
Bocsi a buta kérdésére de nem értem , hogy van. 9.dpo-n halvány pozitívat teszteltem. Ma vagyok a 11.en szépen erősödik is. Ilyenkor már be van ágyazódva? Vagy hogy van ez?
2019. okt. 17. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Igen. És a hcg hormon egyre gyorsabban termelődik.
2019. okt. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
2019. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
65%
Igen, a beágyazódás után kezdi termelni a hcg-t, amit a teszt kimutat. Addig, amíg nem ágyazódik be, nem termel. Ezért nem értem miért tesztelnek a menzesz kimaradása előtt egy héttel :D
2019. okt. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: akkor az hogy lehet, hogy én pl pont ma vagyok a 9.ik dpo-n (nem teszteltem, mert túl korainak tartanám) és még pontosan egy hét van hátra a mensimig, tehát pl ha én lennék a kérdező, a mai nap (ami a 9.ik dpo) pozitívat tesztelek, akkor az azt is jelenti, hogy pont egy héttel a nem várt mensi előtt teszteltem :)

(abszolút nem kötözködés, tényleg érdekel, mert nekem sem világos)

Akinek hosszabb a ciklusa (az enyém is inkább 34-35 napos általában) akkor annál hamarabb is kimutathatja a teszt az eredményt?

" A spermiumok, miután bejutottak a nő szervezetébe várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy ez akár 2-3 napig is eltart. Amikor összetalálkoznak, akkor megtörténik a fogantatás. Ezután 7 napig vándorol a megtermékenyített petesejt, és a fogantatástól számított 7-9 nap múlva megkezdődik a beágyazódás, vagyis amikor a megtermékenyített petesejt megtapad a méh falán. Innentől kezdve már lehet HCG hormon a vérben. A beágyazódás 5 napig tart, tehát nagyjából a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG hormon mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is, a terhességi teszt által."

Ez alapján akkor nem teljesen világos, hogy hogyan lehet már pozitívat tesztelni 9-10 nappal az ovuláció után, ha egyszer 7+5 nap, vagyis minimum 12 nap mire elkezd a szervezet Hcg-t termelni.

2019. okt. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
4-es, nem minden nő egyforma. Az adatok, amiket leírtál, egy átlag 28 napos ciklusra vannak számolva. De van akinek 35 és van akinek 24 napos a ciklusa, ezenkívül nem mindenkinek egyforma a luteális fázis hossza.
2019. okt. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen érthető és világos :)

Viszont nem is erre gondoltam. Attól még, hogy hosszabb a ciklusom, nekem is 14 napot "kell" visszaszámolnom a következő aktuális ciklus kezdőnapjától az ehavi ovulációig. Tehát jövőhét 23-ára nem várom, 9-én volt elvileg az ovuláció, ez pont 2 hét. Annyi, hogy nem a 14.ik napon van az ovu, hanem a 20.ik nap körül általában. Továbbra is áll a kérdésem :)

2019. okt. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

6-os szerintem azon is múlik kinek milyen a szervezete, mennyire gyorsan termeli a hcg-t vagy nem tudom.

Nekem 34naposak a ciklusaim, 20.napon volt ovulációm (ultrahanggal és hőgörbével követtük) és 9.dpon halvány de egyértelmű pozitív volt a teszt. Én se értem amúgy :D Van már egy fiam, nála is ugyan így volt 4éve. Akkor sem értettem :D De most mondom megkérdezem 😊

2019. okt. 17. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
6-os a szervezet mar akkor elkezd hcg-t termelni mikor elkezdodik a beágyazódás...egy brutál érzékeny teszt pedig 2 nappal a beágyazódás kezdete után már kimutathatja a terhességet. Viszont Valakinek a 7. Napon kezdődik meg a beágyazódás valakinek a 12.napon és ugyan eltarthat 5 napig is a folyamat ahogy a cikkben írták, de a hcg már az elején kezd termelődni. Így lehet hogy valakinek pozitív a tesztje már a 9.napon (persze ultra érzékeny teszttel) valakinek csak a 14.napon lesz halvány pozitív
2019. okt. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen a válaszod utolsó! :)
2019. okt. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!