Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apranaxot terhesen!?

Apranaxot terhesen!?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 1 hónapja voltam magándokinál foghúzáson, gyulladt fogamat húzta, rémálom volt, egy darabot benne hagyott, most kezdi kiforrni magát, viszont iszonyatosan fáj. Felhívtam, hogy ezzel azért jó lenne kezdeni valamit, az volt a válasz hogy szabad időpont csak jövőhét hétfőre van, addig mivel a benuron semmit sem csillapít a fájdalmamon, nyugodtan vegyek be apranaxot.

19 hetes terhes vagyok.. Úgy tudom terhesség alatt nem lehet szedni, tévedek?


2019. okt. 23. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2. trimeszterben algopyrint is szabad szedni. Apranax, én nem merném..
2019. okt. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Az Algopyrint nem ajánlanám, április óta magas rizikójú besorolásba esik.

Én az e-lactancia.org nevű oldalt ajánlanám. Ez az oldal azzal foglalkozik, hogy a gyógyszereket besorolja, hogy szoptatásnál milyen kategóriába esnek (nagyon alacsony, alacsony, magas, nagyon magas). Terhességben is csak azt használnám, amit szoptatás alatt biztonsággal lehet. Az Apranax hatóanyaga Naproxen, ez alacsony besorolású. Egyébként ha biztosra akarsz menni a nagyon alacsony besorolású az ibuprofen és paracetamol tartalmú fájdalomcsillapító.

2019. okt. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A paracetamolt pl.biztonsaggal szedheted ugy tudom.

Menj el a szajseb klinikara ott ugy tudom ingyenes

2019. okt. 24. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
a kezeles , es surgos eseteket is fogadnak
2019. okt. 24. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elmennek egy másik fogorvoshoz ilyen tünetekkel a helyedben.

És hát én pont az apranaxra mondanám, hogy nem mernem szedni, egy negyed Algopyrintol meg semmi bajotok nem lesz a második trimeszterben.

Elég sok oka lehet annak, hogy az algot átrakták "veszélyesebb" besorolásba. Főleg, ha arra gondolok, hogy az ibuprofent meg szórják mint a cukrot, közben pedig egy tok erős gyógyszer, és elég sűrűn okoz anafilaxiát is.. :/

Én mindenesetre elmennek sürgősen egy másik dokihoz minél előbb.


23 hkm

2019. okt. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Betegtájékoztató alapján pedig az algopyrin szedhető ilyenkor. (Az alapján az apranaxot kifejezetten a 3. trimeszterben nem szabad, de a többire is azt írja orvos utasítása alapján ha muszáj...)


Érdekes nekem 2 éve pont az algoflexet (ibuprofen ugye) nem engedték, pedig nekem az jobb, mint a többi, még vényköteles flectornál meg társainál is jobb. 3 orvos mondta, hogy nagyon nem kellene... 2. trimeszterben, algopyrin receptet azért adtak. Ennyit változott azóta az ajánlás??

2019. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!