Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha terhesen táppénzre megyek...

Ha terhesen táppénzre megyek akkor a bejelentett fizum hany %át kapom?

Figyelt kérdés
2019. okt. 19. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

60%-át, de ha bármilyen betegséggel, sérüléssel lennél betegállományban, akkor is ennyit kapnál.

Ha kórházban vagy, azokra a napokra 50%-ot.

2019. okt. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Nincs olyan, hogy terhes táppénz. Ugyanannyi, mintha betegséggel lennél táppénzen. Ahogy előttem írták 60%.

Kivéve, ha rendvédelemben dolgozol, mert akkor 100% minden táppénz.

2019. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
9-es kóddal vesznek fel, ez 60 %. Tudom, mert úgy kapok én is.
2019. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
60%, de maximum napi összege van, ezért ha magas a fizetésed, akkor nem kapod meg a 60%-ot.
2019. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor pl. ha 12oraban vagyok bejelentve egy nap mert 2munkahelyem van , akkor is 60%?
2019. okt. 19. 17:31
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Úgy rávágjátok a 69-at, mintha biztos lenne.

Van két éves, folyamatos biztosítási jogviszonyod? Ha igen, 60. Ha nincs, akkor 50.

2019. okt. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó írja jól. Az a 60% bizony könnyen lehet 50 is ebben az esetben, vagy ha kórházban van akkor is.
2019. okt. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha két munkahelyed van, akkor az orvosnak ezt meg kell mondani. Neki jogviszonyonként kell elbírálni a keresőképtelenséget, így az is lehet, hogy azt mondja, az egyik munkát elláthatod, a másikat nem. Ha mindkettőben keresőképtelen vagy, két igazolást kapsz, januártól mindkettőn kötelező feltüntetni, melyik munkakörre szól.

Mindkét munkáltatónál leadod, mindkét helyről kapsz ellátást, és külön van maximuma.

2019. okt. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Es meg annyi hogy nem.annyira egyszerű hogy pl az utolsó fizud 60%-a. Szóval azt ne is próbáld majd visszaosztani. Mert biztosítási időszakokat vizsgálnak a múltban. 3 hónapnál régebben. De nagyságrendileg valóban a fizud 60%-a lesz

Nyílvan ez pótlékos változó fizuju munkakörökben okoz "bonyodalmat". Ha egész évben ugyanannyit kaptál minden hónapban akkor valóban számolhatsz a 60%-kal. Kivéve ha nincs meg az elegendo jogviszonyod vagy kórházba kerülsz mert akkor 50%.

2019. okt. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!