Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy érzem, egyedül jobb...

Úgy érzem, egyedül jobb lenne. Van valaki ilyen helyzetben mint én?

Figyelt kérdés
12 év házasság, és szabadság után, a férjem nem tudja leplezni a félelmét. a babát én akarom, ő peddig beletörödött, de érzelmileg vivódik. Szeret is meg nem is, haragszik rám, mert úgyérzi becsaptam, és tönkre megy az élete. Szabadságra vágyik, és közben nem veszi észre, hogy én vivódok és rossz, hogy nincs mellettem. nem beszélem meg vele az érzelmemimet, csak arra térek ki, hogy ő milyen emberré vált. Nem bántom, mert tudom időre van szüksége, de most mégis úgy gondolom, hogy belefáradok a néma, csendes, rejtett sírásokba, és a kinem mondott vivódásokba.Mi tegyek? Volt már valaki így? Meg fog ez változni?25 hetes babás
2008. nov. 17. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Szia!Én igaz nem vagyok férjnél,de olyan helyzetbe kerültem,hogy a párom nélkül kell éljek,mert nem tudjuk megteremteni a babánk számára az otthont!Albérletben laktunk és nagyon boldogok voltunk,míg meg nem tudtam,hogy terhes vagyok,onnantól kezdve pokol lett az életem,majdnem szétmentem párommal és a családja is megutált,mert szerintük így akartam őt magamhoz láncolni,ami nem igaz!Pco szindrómám miatt lehet soha nem lehetett volna gyerekem,ha őt elvetettem.Tulaj eladta a lakást,hirtelen és nem volt hová mennünk,én hozzájuk nem ő hozzánk nem,így is 9-en leszünk!Ő vidéken él én meg a fővárosban.Ritkán látom,igaz a munkája ideszólítja,de a kedves családja mindent megtesz,hogy szétválasszon minket.

Jövőhétre vagyok kiírva és eddig is csak sírtam magamban és szenvedtem.Lakásra meg hitelt sem lehet felvenni,ebben a válságba és az albérlet is drága!Áttudom érezni a helyzetedet!A páromat még az apasági nyilatkozatra sem sikerült rávennem,a házasságról,pedig már le is tettem!

Ha gondolod írj privit,szívesen meghallgatlak!

Kitartást!

39 hetes kismami

2008. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nehezet kérdeztél.Elötte is ilyen volt a házasságotok?ilyen szeret,vagy nem szeret?én 10 évi házzasság után váltam el, mert a párom is zsabadságra,egyedüllétre vágyott.Bár nekünk ott volt már a gyerek.és hidd el nagyon nehéz egyedül neveli egy gyereket.De ilyen helyzetbe se könnyű.bátor vagy hogy igy is válaltad egyedül a gyereket.lehet, hogy elötte le kellett volna zárni, és szülni egy olyan embernek aki értékeli, szereti,és vágyik egy családra.Én találtam ilyet.most még van 7 hetünk a szülésig,és nagyon várjuk már őt.A párom pontosan tudja, hogy az élete meg fog változni ha jön a babó,mert már nem mi leszünk az elsők, hanem a bébi,de azt is tudja, hogy sosem fogom elhanyagolni,és anya leszek, de feleség is maradok.Sajnálom, hogy sirdogálsz egymagadba.de az is lehet, hogy ha meglátja élete fő művét,rögtön megváltozik a nézete.ilyet sokat hallottam már.bizz ebben, és segíts neki jó apává válni.remélem sikerülni fog és boldogok lesztek 3-an.

boldog babavárást neked.

2008. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálak amiért ilyen a párod,de nem lehet hogy inkább most csak nagyon megijedt?A férfiak máskép élik meg azt hogy gyerekük lesz,van aki megijed és sokáig rágodik rajta,van aki megijed de hamar túl jut ezen!

Biztos hogy a párjainknak nagyon nehéz ez az időszak.Hiszen nekik nem annyira kézen fogható dolog a babavárás,ők akkor érzik ezt amikor a kezükben tartják a babájukat.Addig csak a sok megnem válaszolt kérdés jár a fejükben:Vajon eltudnak majd tartani egy családot?

Lesz elég pénz mindenre?

Már most kevesebb törödést kapok mi lesz ezután?

Szerintem a te párod is ezeket éli át!!

Probálj kedves és türelmes lenni vele,még megszületik a babátok,probáld homokba dugni a fejed és magadal törödni,és ha szűlés uttán sem változik semmi akkor gondolkoz csak el azon hogy jobb lesz-e nektek egyedűl

2008. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat.

1: Nagyon sajnálom a történetedet, hozzád képes az én bajom semminek tünik.

2: Sajnos kis bátorság hiányában csak csendben türők, és hallgatok. Ne értsd félre, nagyon megerőlteti magát, de nagyon sokszor érzékelem, hogy nem tudja mitévő legyen. Eddig tudtam vele bánni, de amivé vált már nem megy. Egy rég dédelgetett álmával van állandóan elfoglalva. Nem kérdez a babról, nem beszél a jövönkről. Ha beszélgetésre kerül a sor, csak a szemrehányás következik. Hogy ne felejtsem el, ezt csak én akartam, de ez nem így van. Első baba, tehát nem terveztem, amikkor megfogant, már magam sem akartam, mert csak értelmetlen harcolás volt vele. Én 31 leszek, ő 28, a korrához képest éret, és nagyon szereti a gyerekeket, de fél a háttér megteremtésétől, a mai gazdasági helyzettől. Fél, hogy elveszít mindent. De addig velem nem törödik, én meg az ő gondjával és a sajátoméval fekszek és kellek minden nap. És nem tudom kível megbeszélni! Tudom, hogy nem csak én vagyok iylen helyzetbe és sokunk egyedül maradt egy kisbabával. Én képes lennék rá, mert nekem már csak ő maradt, de nagyon szerettem a férjem, és fáj, hogy mindent elszúrtam!

2008. nov. 17. 14:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Lemaradt 3:köszönöm neked is a vigasztaló írást. Magam is igy gondolom, és csak reménykedem, hogy a baba születésével erősebb lesz egy kicsit. Remélem hamar visszanyerem az alakom, mert most még azt is titkolom előtte. Őt nagyon zavarja, bele sem gondol, hogy az ő gyermeke miatt van ez. Engem is zavar, de tudom, hogy képes leszek újra megszépülni.Már nagyon várom a napot, hogy végre láthassam a szemében az öröm könnyet, de félek, hogy addig teljesen elhidegül tőlem. És ő magam sem tudja mitévő legyen, ezzek olyan érzések amik számára nagyon taszítóak. és maga sem tudja , hogy kezelje le. Nem akar bántani, és veszekedni velem, de úgyérzi elveszítette a feleségét, és a társát egyben. Azt kell tudni, hogy motoros emberek vagyunk, ezáltal a szabadság érzete sokkal erősebb. Én hasonló egyéniségként, már nem tervezek, mert félek én is a kötödéstől, de nagyon szerettem a bébim ezért megigértem neki, hogy én mindig mellette leszek. A férjemet peddig nem kötöm magamhoz. Bármikkor elmehet egyedül is, tehát ezt a részét könnyedén kezelem, de ő nem hisz nekem. ÁÁÁÁ nem tudom. Sok ez így.
2008. nov. 17. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!