Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inzulinrezisztenciás kismamák!...

Inzulinrezisztenciás kismamák! Ti miket esztek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy egyáltalán nem kívánom a teljeskIörlésű dolgokat, csak a fehérliszteset... Már hányok is tőle. Egy sonkás pizzát nagyon ennék pl....
2019. nov. 2. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Tartottam a 160g szénhidrát diétát.

De ez nem jelenti azt, hogy soha nem ehetsz fehér lisztes sonkás pizzát, csak nem mindegy, hogy mikor és mennyit.


Javaslom, hogy saját kézzel készítsd el (teljeskiőrlésű fehér tönköly liszt is van ám :)), számold ki mennyi fér bele és egyél, akár 3 napig ebédre! :)

2019. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szaffi lisztek között is van nagyon jó minőségű pizzatészta liszt. El sem lehet rontani. :)
2019. nov. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezt a fehér teljeskiörlésű tönkölybúza lisztet megkeresem :) Sajnos nekem a szafi lisztek közül egyik sem ízlik :( 2éve tartom a diétát, de valahogy most nagyon nem megy...
2019. nov. 2. 17:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Bár diétás oktatáson már vagy 10 éve voltam, azóta élek így, de én még úgy tanultam, hogy Graham tészta is mehet ebédre, csak reggel és este ne, mert a felszívódása gyorsabb. Érdemes lehet dietetikus tanácsát kérned, sokféle alternatíva van már.
2019. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem leszek kedvenc a vaskalaposok között,de azért leírom.

Énis azon az elven vagyok,hogy kötelező tartani a diétát terhesen is,sőt még szigorúbban,mert már nem csak magadért vagy felelős.


DE!


Én sem tudtam,tudom tartani. AZ időket egyáltalán nem,mármint,hogy 3 óránként egyek,számolni nem számolok semmit(jó nagyjából szemmértékre már tudja az ember),

és nekem is nagyon sok fehér lisztes dolog csúszik le.

Én alapvetően csak zabliszttel főzök,mert ráadásul a férjem gluténmentesen eszik. Ezzel nincs is bajom,a pékárukat is igyekszem TK-t enni,de néha egy jóképű fehér zsemle,vagy vajas kifli lecsúszik,mert nem akarok ellenállni neki.


Viszont a sok cukros bénaság jelen van az életemben :( ezt sajnálom is,de ezekről lemondani nagyon nehéz. Nem mindenki olyan penge,hogy simán nemet mondjon rá.


előre hozott terhelésem volt a 20.héten,mert a lombikom előtt is meg egyébként is borzalmas eredményeim voltak.

Jó,mondjuk én keresztény vagyok,sokat imádkoztam,hogy jó eredményeim legyenek :D de full komolyan, és ha hiszitek ha nem, ahelyett,hogy romlott volna,javult, nagyon sokat!!!!!!!!!


Aztán beszélgettem egy IR barátnőmmel,meséltem neki,és mondta,hogy neki is így volt,terhesen voltak a legszebb eredményei! mondta is neki az orvosa viccesen,hogy legyen inkább terhes mindig,mert akkor szépek az értékei :)


Nem buzdítok senkit erre a hanyagságra,ez érték függő,meg hogy vagy tőle ha eszel ilyet. mérd utána a cukrod stb. tehát odafigyeléssel sztem lehet ilyesmit enni,csak mértéket kell tartani

2019. nov. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem tökéletes lett a cukorterhelésem terhesen, de “tartom” a diétát az elejétől fogva. Azért írtam idézőjelbe, mert nem számolok semmit, annyit eszek és akkor, amikor jól esik, de a fehérlisztet és cukrot kizártam. Persze nálam is vannak elhajlások, de ha tartod a diétát, akkor 1-1 alkalom hetente belefér. Sosem voltam édesszájú, de most nagyon az lettem, ezért sokat sütök itthon, mind teljeskiőrlésű és cukormentes.
2019. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Megertelek. Én a cukros dolgokat tok könnyen kizártam az életemből, mert szinte mindenre van alternatíva. Na de egy jó kis pizza??? Amúgy próbáld ki a dia wellness pizzateszta lisztjét. Egész jó, bár amúgy nem fehér az sem. De én vékonyan csináltam és jól megpakoltam, hogy ne legyen feltűnő. Esetleg ch csökkentett fehér lisztet vegyel. Tudom azt az ördög gyártja a full vaskalaposok szerint, de ha nem viszi fel a cukrom, pont nem érdekel...
2019. nov. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dia Wellnessnek még egy pont. Kedvezőbb az ára, mint a Szaffinak, s finom vele minden. Én szeretem, csak azzal sütök. Norbi liszt viszont nekem nem jött be, sem ízre, sem a gyúrhatatlan állagára. Én ma írtam ki egy kérdést, hogy hogy lehetne inz.rez. mellett kismamaként hízni. Én édeset nem kívánok, ha igen, akkor diabetikus ananászos csoki vagy Fitt rudi, vagy natur joghurt sovány túróval, egy kanál házi lekvárral... hát az egy csoda. Nagyon sok zöldséget eszek, basmati rízs ritkán, tészta pedig csak szénhidrát csökkentett. De mivel vacak íze van, csak sok zafttal lehet megenni, pl. Bolognai spagival, azzal teljesen finom és nem emeli a vércukrot. Mivel mindig mérem a cukrom, már a kezdetekkor elszörnyűlködtem, egy fehér lisztes csalás hogy meg emeli a cukrot, úgyhogy ezeket már elvből nem eszem meg.
2019. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!