Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9-es kodu kismamák! Ti mikor,...

9-es kodu kismamák! Ti mikor, kitől és milyen formában kapjátok a táppénzt?

Figyelt kérdés
En minden ho elseje körül kaptam a fizumat bankszámlára. Amikor kérdeztem a fonokeimet, nem tudták megmondani meg azt se, hogyan fogom megkapni, kitől stb... Leadtam a tappenzes papiromat, remélem mást nem kellett volna tennem. OEP-be menni, vagy ilyesmi.
2019. okt. 31. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
2 hetente adom le a táppénzes papírt a munkahelyemre, pár nap múlva mindig utalnak is.
2019. okt. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Havonta adtam le és a fizetésekkel együtt intézték és fizették.
2019. okt. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Havonta 1x adtam le. Fizu napjan kaptam meg.
2019. okt. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na hivott a kedves főnököm, hogy a könyvelő nem adta le a táppénzes papiromat, amit több,mint 2 hete vittem be. Mi a fenet csinaljak? Komolyan attól félek, hogy az eletben nem fogok tappenzt látni.
2019. okt. 31. 12:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főnököd nem tudja, akkor a munkahelyed nem tb kifizető hely, tehát az OEP fog utalni.m
2019. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! És onnantól, higy beadták a papirom, mikor várható a penzt? Illetve olvastam, hogy törvény írja elő, hogy a táppénz 1/3-at a munkáltató fizeti. Ez nalatok is igy van? Vagy ez mar nem aktuális?
2019. okt. 31. 12:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Valóban létezik munkáltatói hozzájárulás, ez valóban egy harmad, de a munkáltató ezt nem neked fizeti, hanem a tb-nek.


8 napon belül elbírálják, ha meg van minden szükséges papir. Ha nincs meg, akkorn60 nap.

2019. okt. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A táppénz egyharmaddal neked nem kell foglalkozni. Azt majd a tb főosztálynak fizeti meg a munkáltató.

Amint bemegy a táppenzes papírod,onnantól 8 naptári napon belül ki kell fizesse a hivatal. De sajnos előfordul, hogy ők sem tartják a határidőt.

2019. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!