Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott dokihoz, de hogyan?

Fogadott dokihoz, de hogyan?

Figyelt kérdés
Terhesség megállapításra a falunkba kijáró nőgyógyászhoz mentem. Viszont 12 hetesre már egy másik városban levő doki magánrendelésére mennék majd. Nem baj hogy nem ő állapította meg a terhességet? Én számolom ki és mondom majd hogy mikor leszek 12 hetes hogy úgy adjon időpontot?
2019. nov. 3. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Megmondod mikor volt az utolsó menzeszed első napja ez alapján x-ediken töltöd a 12. Hetet, legyen kedves adni egy időpontot. De érdemes mihamarabbkerni időpontot. Van ahol több hetes a varolista. Főleg ha népszerű a doki.
2019. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg azzal is számolni kell, hogy a 12.héten már az első genetikai UH is esedékes, amire szintén pár hétre előre kell időpontot kérni, és nem biztos, hogy meg tudja helyben csinálni a doki.
2019. nov. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elképzelhető hogy két alkalommal kell mennem? Külön van a 12.heti és a genetikai uh? Bocsi, hogy értetlenkedek, új még a dolog :)
2019. nov. 3. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában a 12.heti genetikai UH után az ott kapott leletet viszed a nőgyógyászhoz, aki megnézi, értékeli.


A magánrendeléseken általában nincs erre alkalmas UH.

2019. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a nőgyógyászt, és beszéld át vele (vagy az asszisztensével, ehhez ő is elég).
2019. nov. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanilyen értetlen voltam pár hónapja.. sehogy sem tudtam megérteni, de végül minden sikerült :)

A 12. heti genetikai ultrahangot csak szonográfus végezheti. A nőgyógyász csak akkor csinálja ha van hozzá végzettsége. A 12. heti ultrahangon vizsgálják a tarkóredő vastagságot, illetve hogy minden rendben van-e. Lehet a genetikai vizsgálat összetett, úgynevezett kombinált, vagy stb. teszt, ahol vérvétellel egészítik ki a genetikai ultrahangot. Ha ez a vizsgálat eredménye a kezedben van, akkor érdemes a lelettel együtt elmenni a választott nőgyógyászhoz. Persze előtte is mehetsz, hogy biztos fogadjon, de a lényeg, hogy keress egy helyet, ahol elvégzik a genetikai ultrahangot. Nézd meg az Istenhegyi géndiagnosztikának az oldalát, ott meg fogod szerintem még jobban érteni. Nagyjából 3-4 héttel kell időpontot kérni az ilyen nevesebb helyekre.

2019. nov. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak a genetikai volt a 12. héten. Azt az eredményt vittem a terhesgondozóba. De a genetikait valóban nem végezheti mindenki. Van olyan nőgyógyász akinek van végzettsége és gépe is hozza. Ahol én voltam, ott egy dr. Nő csinálta az uh-t és egy dr úr értékelte ki. A nőgyógyász. Ezt vittem utána terhesgondozasra. Ha magánba jársz terhesgondozasra valószínű úgyis csinál a saját dokid is havi egy uh-t. Ha sztk-ba jársz, akkor nem valószínű hogy foggal-korommel ragaszkodnak meg egy uh-hoz.
2019. nov. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem :)
2019. nov. 4. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!