Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha járok egy dokihoz, akkor Ő...

Ha járok egy dokihoz, akkor Ő lesz automatikusan a "fogadott" dokim vagy ezt külön meg kell beszélnem a vele?

Figyelt kérdés

Hozzá járok már az elejétől, a magánrendelőjébe is de az még nem került szóba hogy nála fogok szülni. Külön mondjam neki hogy nála szeretnék szülni vagy hogy működik ez?

Vagy szerintetek az is jó ha annál szülök majd aki épp bent van? Nektek hogy volt/lesz?

20 hetes kismami


2008. jún. 30. 09:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha a magánrendelőjébe is jársz, akkor egyértelmű.

Azért illik megbeszélni vele a dolgot.

Hol fogsz szülni?

2008. jún. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%

külön kell megbeszélned.

a kérdés te szeretnéd -e hogy a doki ott üljön veled, fogja a kezedet ugymond.

mert egy doki feladata normálisan hogy a végén aláfirkálja a papírjaidat. mivel a szülés természetes folyamt ezért ha nincs komplikáció nem szükséges hogy ott legyen, a fontos a bába a ki levezeti szülést. doki csak a komplikációkor kell hogy ott legyen. na most egy doki fogadása luxus ami azt jelenti hogy te a fogadott dokinak fizetsz hogy végig ott legyen és ezzel téged megnyugtat. vannak emberek akiknek erre szükségük van (vagy csak hogy mondhasák hogy ök mennyit fizettek a dokinak) de van aki utálná ha a doki ott lenne végig körülötte.

kiváncsiagbol csináltam több forumon egy felmérést és meg kell mondanom hogy az anyukák 80 % elégedett volt az ügyeletes dokival. a másik 19 % azt várta volna el hogy fogja a doki a kezét, és csak kb 1 % volt ahol jogos volt az elégdetlenség mert a doki nem rendesen végezte el a feladatát mikor szükség lett volna rá.

2 kérdés van-e rá igényed és van-e rá pénzed?

2008. jún. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Kistarcsán fogok szülni.

Pénz van rá, nem az a gond.

Csak tényleg nem tudom mennyi a különbség aközött hogy van egy fogadott dokim meg az ügyeletes orvos között, mert a pénzt igyis úgyis a szülés után kapja meg.

Meg úgy hallottam hogy inkább a szülésznő az aki többet segít.

2008. jún. 30. 09:59
 4/16 A kérdező kommentje:
Meg azt nem tudom hogy ugye van ez a doki akihez járok, na most ha mondom neki hogy nem nála szeretnék szülni, csak eljárok hozzá, akkor lehet hogy már nem úgy fog "bánni" velem mint eddig. Nem?
2008. jún. 30. 10:02
 5/16 anonim ***** válasza:

Na ez mondjuk igaz. Az ügyeletes doki is levezeti, bár nekem mind a négynél az én orvosom volt ott, de nekem nagy szerencsém van vele, és nagyon ragaszkodom hozzá.

Szerintem más orvoshoz nem ragaszkodnék ennyire, és abból amit írtál úgy veszem ki, hogy annyira nem vagy biztos abban, hogy őt akarod.

Akkor meg csak "kötelező pénzszórás".

2008. jún. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy a szülésznő vezeti le a szülést, ha az komplikáció mentes.

Viszont a doki vállalja a felelősséget értetek.

Én az ötödik gyerekkel sem mernék fogadott orvos nélkül szülni.

2008. jún. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Hát egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy őt szeretném ugyanis nem tetszik, hogy ennyire "pénzéhes" vagy nemis tudom. Eddig mindig a magánrendelőjébe jártam ott ugye egy alkalom 5000 Ft. Ezzel nincs is gond.

De 2 hete kb. meg voltam bent a kórházba ahol dolgozik, genetikai uh-n és ott már egyből nem volt olyan kedves mint a magánrendelőjébe.. Meg hát itt ugye nem adtunk neki pénzt. Azt mondták lehet hogy azért se volt olyan kedves mert hogy a kórházba sok felé kell figyelnie és biztos van aki felidegesítette.. Ja hát mondom jó de ő azért van ott hogy engem ellásson, és én nem vagyok arra kiváncsi hogy előtte vki felidegesítette e vagy sem. Nem is adott semmi papírt a genetikai uh-ról, csak bepecsételt a kiskönyvbe, nem mondott semmit mikor menjek legközelebb, én meg kérdezni se mertem tőle mert annyira flegma volt alapból. Úgyhogy elég tanácstalan vagyok.

2008. jún. 30. 10:10
 8/16 anonim ***** válasza:

Na erre írtam, hogy ez csak kötelező pénzszórás.

Én azér ragaszkodtam ennyire a dokimhoz mind a négyszer, mert

1. Bármikor hívhattam, tudtam az összes telefon számát.

2. Soha nem volt velem ilyen flegma, pedig nem tartoztam a

leg pénzesebb betegei közé.

3. Az éjszaka közepén bejött hozzám, végig velem volt, szó

szerint fogta a kezem a szülőszobán és soha nem emelte

fel a hangját velem szemben.

4. Nagyon figyelt rám az összes terhességnél, végig

képben volt az összes vizsgálati eredményemmel.


Szerintem ne ragaszkodj hozzá, ha flegmázik ráadásul úgy, hogy Te nem adtál rá semmilyen okot.

2008. jún. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Bocs. Nem azér, hanem azérT!!! Az előbb lehagytam a t-t.
2008. jún. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

És szüljek másnál esetleg az ügyeletesnél? Vagy mindig menjek ahhoz a dokihoz uh-ra aki éppen van? Vagy járjak továbbra is a mostani dokihoz csak a magánrendelőjébe?:)

Bocsánat ha fárasztó vagyok, csak egyszerűen tényleg nem tudom hogy működnek ezek a dolgok és mi lenne a babának meg nekem is a legjobb.

Hozzá nem ragaszkodom egyáltalán, viszont azért megnyugató lehet ha tudod hogy van egy doki, aki az elejétől kezdve úgymond tud mindent rólatok, mikor mi baj volt, stb.

2008. jún. 30. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!