Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondja mindenki a...

Miért mondja mindenki a terhesség alatti sok hizasra is hogy majd szoptatásnál lemegy?

Figyelt kérdés

Ha valaki hízik 18-20 kilót és szemmel láthatóan hízott is, nem csak a baba meg a magzatvíz, és még csak nem is vizesedik.

Ha ugyanúgy sokat eszik akkor nem fog lemenni... En úgy gondolom. Jó, bizonyos kiloval könnyebb lesz, nyilván a baba suLa meg a sok vér, magzatvíz, placenta.. De a zsírt nem fogja megszülni.


2019. nov. 6. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Ez mindenkinél nagyon egyéni. Valakinek tennie kell érte, van akinek már nem dolgoznak erősen a hormonok, és lemegy szép lassan. Van akin pedig rengeteg a víz inkább, az meg tényleg nagyon nagyon hamar lemegy.
2019. nov. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Én ugyan csak 11 kilót híztam, de a szoptatás alatt feljött annyi, hogy ugyanannyi vagyok, mint amennyivel szülni mentem. A szoptatás nem mindenkinél fogyaszt sajnos. 😕
2019. nov. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Tok egyedi. Van aki hízik szoptatás alatt. Nyilván az mondja ezt, akinek ez volt a saját tapasztalata. Elvileg szoptatáskor több kalóriát használ fel a szervezet. De valóban. A matek azt mondja, ha te pl 500-zal használsz fel többet, de 1500-zalneszel többet akkor hizni fogsz. Plusz ugye a hormonok amik tudnak gonoszkodni meg. Nekem barátnőm tényleg lefogyott szoptatás alatt de miután abbahagyta, visszatért a szülés előtti súlyához. Se több, se kevesebb.
2019. nov. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Kegyes hazugság. Tudja mindenki hogy nem fog, sőt, de inkább azt mondják hogy szoptatás alatt féktelen zabálás mellett is lefogy és visszanyeri a 16 éves alakját.
2019. nov. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Mert néhány %-tól eltekintve a szoptatás annyi energiával jár, hogy égeti a zsírt.



Én 15 kg-ot csíptem fel. 2 hét után 3 kg maradt.

Érezhetően több kalóriát kellett bevinnem, és így is simán lement.


De sokaknál a baba annyira egészemberes, hogy nincs idő enni.

Abban az időszakban amig szoptat az ember, vagy szoptatna emiatt is le tud olvadni a kilo.


Persze kivételek mindig akadnak..


Vannak akik valóban sok zsírt is szednek fel.



Másrészt a terhesség alatt rengeteg a vízvisszatartás is.

Édesanyám mindig emlegeti, hogy gondozáson velem mindenkoicsesztette kocamalac lesz, ne egyen annyit.. stb

28kg ment fel


Hazajött velem, 1 hét és kevesebb kg volt mint terhesség előtt.

Nem klasszikusan vizesedett, tehát nem a zoknibevágósan.

2019. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Kár, hogy a zsírt nem szuljuk meg:)

Mindkétszer 20kilot híztam. 8hete szültem,lementv7kg, szülés után 2-3hettel lement még 8kg.azota stagnál, de nem is teszek érte. 5kg maradt, ugyanúgy mint az elsőnél. Hamarosan nekiallok mozogni és szoptatós étrendet követni.

2019. nov. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
23 kg-ot híztam ebből a baba 3750 volt. 93 kv-val mentem szülni, mikor hazajöttünk 87 kV voltam most 6 hetes a baba és 79 kg vagyok. Az első hetekben enni nem volt időm most már kezdek belerázódni de még így sincs időm sok mindenre. Így a napi ajánlott 5 étkezés (amit nem tudom hogy lehet kivitelezni ha egyedül vagy otthon egy kisbabával) van hogy csak 2x tudok enni ilyenkor kimarad a vacsora.
2019. nov. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Első gyerekemet szoptattam, 2 hónapos volt, amikor én már annyit fogytam, hogy jobban néztem ki mint valaha. 2.gyereknél többet híztam, nem figyeltem úgy az evésre, mondván majd lemegy szoptatással. Sajnos csak 2 hétig tudtam szoptatni, rajtam maradt minden kiló.

Most tudatosan készültem a 3.gyerekre, a nyáron sikerült leadni pár kilót, 8 hetes vagyok még csak, de próbálok odafigyelni végig az evésre, amennyire lehet, nejezen viselném ha rajtam maradna 10-15 kg. Amúgy sem vagyok nádszál.

Szóval tényleg nagyon egyénfüggő, de szerintem kevesebb az, aki könnyen fogy a szoptatással.

2019. nov. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Értem, mit akartál, de nem jól fogalmaztad meg. A kérdésben szoptatást írsz, alatta meg már csak a szülést elemzed, ami még közel sem a szoptatás időszaka.


Lemenni akkor fog, ha odafigyeo az ember.

Én az elsővel kövéren estem teherbe (165/79), 90 kg voltam, mikor szülni mentem. 83-mal jöttem haza a kórházból, 2 hét múlva 76 voltam. Nem csináltam semmit. Aztán ugrált a súlyom sokáig (vele 3 hónapig fejtem a tejet, nem szopott.) Másfél éves volt, mikor elhatároztam magam (77 kg voltam akkor), pár hónap alatt lementem 68-ra, majd 1 év után 62-re beálltam.



Szülés után 6 évvel lettem újra terhes 69 kg-osan, 83-mal mentem szülni (vele híztam a legtöbbet), 77-el mentem haza, őt aktívan szoptattam, 3 hónap múlva 68 voltam, aztán 65-re álltam be vele (figyeltem, mit eszek, nem vaktába), 16 hónapos volt, mikor terhes lettem a legkisebbel.

78 kilósan mentem szülni. 72-vel mentem haza, 5 hónap után álltam vissza 65-re (figyeltem azért a kajákra).

Most 15 hónapos, én 62 kg vagyok. Voltam 58 is azóta, de azt képtelen voltam hosszú távon megtartani sajnos :/

2019. nov. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Én a lányom 2 óránként szoptattam sokáig. Utána már csak napi pár alkalommal. Összesen 2 évig szopott, de el kellett választanom, mert már kilátszott a csontom, annyit fogytam. Szülés után lement az a pár kg, és utána még 13kg...Nagyon lefogytam.

És emellett többet ettem, mint a férjem. Elképesztő szénhidrát éhségem volt... Naponta egy tábla csoki lement, kalács, tészta, stb.

Ez alkati kérdés. Az én szervezetemet nagyon megviselte a sok kaja még több tejjé alakítása. Rengeteg tejem volt.


Még ma is van, pedig már 2 éve nem is szoptattam. Mostanra híztam vissza normál alkatra.

2019. nov. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!