Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes vagyok és tegnap 3...

36 hetes vagyok és tegnap 3 adag tüdőérlelőt adtak egy injekció formában meg ma is ugyan ennyit. Szerintetek ebből a jövőhéten lehet szülés? Elméletileg kicsi a baba súlya de a 2200gr simán megvan.

Figyelt kérdés

2019. nov. 23. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt így nem lehet megmondani , de ha tüdőérlelőt adtak valószínű hogy van valami ami miatt hamarabb várják a babát.
2019. nov. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
A tüdőérlelő tudtommal nem befolyásolja a szülés időpontját, csupán azt a célt szolgálja, hogy "beérlelje" a baba légzőrendszerét, ha korábban érkezne, mint ahogy a kis szervezete készen áll rá.
2019. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Azért a 2200gr az nagyon-nagyon pici. Tudjak az okát? Valami miatt nem fejlődik rendesen, azért várják korábbra?
2019. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért a nagyon nagyon pici az nem igaz. Tekintve hogy az utolsó hetekben akár 200g-ot is híznak egy hét alatt. Így mire megszületne 40 hetesen egy teljesen átlagos újszülöttről lenne szó.


Tudod mi a nagyon nagyon pici? Az én 34 hétre született 1380 grammos fiam. Na ő volt nagyon nagyon pici 🤣



Kérdező abban az egy injekcióban nem 3 adag tüdőérlelő van, csak egy. Viszont 3 injekciót fogsz kapni, ez az úgynevezett szteroid profilaxis. 3 injekció tesz ki egy teljes tüdőérlelést. A hatása 2 hétig tart, ha korábban lett volna baj a babával akkor két hetente megismétlik.


Az hogy 2200 g simán megvan, erről fogalmad sem lehet. Először is mert az uh nem látja a baba súlyát csak a méretek alapján egy algoritmus megbecsüli. Egy trljes kilót is tévedhet. Másodszor pedig a tüdőérlelőtől 100-200g-ot szoktak fogyni méhen belül. Ezt egy viszonylag friss kutatásban olvastam egy éve.

2019. nov. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk 34 hetes korban adnak utoljara tudoerlelot.. valami lehet a lepennyel,ha kicsi a sulya,de szervi feettseg akkor is megfelel a terhessegi hetnek,szoval nem ertem a steroidot. Drukkolok. Ha nincs mehszaj rovidules,nyilas,miert jonne elobb?
2019. nov. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es.neked mitol lett alacsony sulyu 34 hetesen?.en ket kor steroidot kaptam,tenyleg fogynak tole? Hat nem orulok :/ hetfon merik,kivancsi leszek.
2019. nov. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

3 fokozatban érett a méhlepény olyan mint aki egy nap 3 doboz cigit szív el és nem is cigizek.

Ezért fekszek bent meg elvileg kicsi a súlya

Ma megkaptuk az utolsó tüdőérlelőt.

2019. nov. 23. 22:13
 8/11 A kérdező kommentje:

Kapunk diafilines infúziót holnap a másodikat és elvileg 10 kell felszedni.

És várjuk mi lesz

2019. nov. 23. 22:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Ertem. Magas vernyomas szokta meg igy elhasznalni a lepenyt,de azt biztos eszrevettek volna. Kitarzas. Rendben lesz,kint megnol :)
2019. nov. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Elkezdett lemaradni, kb a 28. héten, aztán a 30. hétre kialakult a toxémia az összes tünetével. Így innentől már a súlya nem nőtt számottevően. De magát a terhességet még 4 hétig tudták húzni. Ezért feleltek meg a méretei egy 28-30 hetes magzatnak.

1380 gramm és mindössze 38 centi volt. 17 napig volt inkubátorban de végig stabil volt. Csak híznia kellett. Ma már egy éves, 10 kg és 75 centi, és önállóan lépeget 😊

2019. nov. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!