Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudoerlelo szteroid injekcio...

Tudoerlelo szteroid injekcio mikortol hat?

Figyelt kérdés

Korhazban vagyok sajnos, 24.hetesek vagyunk es kaptam tudoerlelo injekciot, de az ugyeletes orvos rendelte el aki annyit se mondott, h mukk errol az injekciorol. Szoval nem baj, h mellette clexanet is szurok (leidenes vagyok)? Egyaltalan mikortol hat? Mert a noverkeef azt mondta mikor beadta h igazabol bizonyitottan csak a 26.hettol er vmit. Most akkor mii?🤣

Barkinek barmilyen tapasztalata?



#Tudoerlelo
2019. márc. 24. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
24. héttől mar hat. 48 óra kell a teljes hatás eléréséhez es kb 2 hétig tart ki.
2019. márc. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A Clexane mehet mellette.
2019. márc. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
2 nap alatt hat, újra kell majd kapnod két hetenként, clexane mehet mellette, 24. hetes terhesség nagyon fiatal, de ezt biztosan elmondták, nyilván mindenre igyekszenek felkészülni, ha koraszülés lenne, akkor sokkal jobbak az esélyei a babádnak, ha tüdöérlelöt kap, én amúgy háromszor kaptam és a végén szinte nem is lett koraszülött a lányom, a 36. héten született. Kitartás!
2019. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szuper, ez tobb info volt, mint amit a klinikan osszesen kaptam errol.

Koszonom

2019. márc. 24. 21:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt van egy rövid összefoglaló es az oldal közepe felé a magyar protokoll, ami elég részletesen taglaljaa mit, mikor, mennyit, hogyan kérdést. Szerintem érthető nyelven van írva, nem túl zsakzsargonos, ha gondolod, olvasd át, legalább telejsen tiszta képet kapsz róla, hogy miért jó stb.

Egyébként amikor en bent feküdtem, akkor született pár nap eltéréssel 24 hetre es 25 hétre egy-egy baba. A 24 hetre született kapott tüdőérlelőt, a másikuk nem. Hatalmas volt a különbség a két baba között. És azt mondták a neonatológusok, hogy ez nagyrészt a tüdőérlelőnek köszönhető. A 25 hétre született babát tovább kellett lélegeztetni, hetekig volt annyira súlyos állapotban, hogy azt mondták biztos nem éli túl, neki kellett shunt műtét és o sajnos súlyos agykárosodást szenvedett. A másik baba alig volt intubálva, szinte végig elég volt neki csak a legzestamogatas és enyhe agyi károsodással megúszta, valószínűleg nem is lesz nyoma.

A legjobbakat kívánom!

2019. márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl minden fenyegető koraszüléssel bekerult kismama azonnal megkapja, nem várnak, mert itt par órán is sok múlhat. Lehet, hogy ezért sem volt részletes tájékoztatás. Nem tudom, hogy melyik kórház ez, de holnap vizitnél bátran kérdezz. Nálunk lehetett olyankor kérdéseket feltenni, és részletes válaszokat kaptunk.
2019. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Nekem tegnap mondtak, hogy 4 hetig hat a tudoerlelo, a 39. Heten kaptam elővigyázatosságbol
2019. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok, elirtam kapkodás közben, a 30. heten kaptam
2019. márc. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítottan 7 napig tart a hatása. 7-14 nap között már jelentősen csökken, vannak kutatások amik még akkor is pozitív hatásról számolnak be es vannak, amelyek egy héten túl már nem találtak különbséget a szteroidot kapott es nem kapott csoport között. 4 hétről nem hallottam. De ettől elhiszem, hogy neked ezt mondták, sajnos sok helyen sok helytelen információ hangzik el.
2019. márc. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hmm, akkor ha most kerek 24 hetesen kaptam injekciot, de leszunk plyan szerencsesek, hogy a baba bentmarad meg, akkor kaphatok majd meg tobbet is ebbol? Vagy az osszesen adjato mennyisegre vonatkozoan korlatozas?
2019. márc. 24. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!