Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek a terhességi...

Mit tegyek a terhességi rosszullétek ellen? Van valami, amivel enyhíthetném a reggeli és szinte az egész napos rosszulléteimet? Mit kellene ennem, mikor, van valami praktika?

Figyelt kérdés
Hányinger, étvágytalanság, émelygés. Dolgoznom kell és nehezen megy, pedig most van a nagy munkám. A MagneB vitamint meg ma otthon felejtettem. 6+4 hetes.
2010. júl. 19. 09:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ja és szinte semmit nem kívánok, pedig nagyon szeretnék enni! Mert valójában nagyon szeretek enni, de most a kedvenc kajáimat sem tudom megenni. Nem szeretnék lefogyni és ártani a babának. És a hétvégén utazok el két hétre nyaralni.

Van valami jó tippetek?

2010. júl. 19. 09:46
 2/15 anonim ***** válasza:
Őszibarack héj nélkül, minden mennyiségben.
2010. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem tényleg az jött be, hogy sokszor ettem, de csak pár falatot. Vegyél valamilyen egészséges kekszet, nekem az bevált. Sok gyümi, amit szeretsz. Én is ilyeneket ettem, de amúgy ebben a dög melegben nem feltétlenül azért nem tudsz enni, mert terhes vagy,én sem ettem szinte semmit a múlt héten, pedig nem vagyok terhes.
2010. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Őszibarack, azt kívánom :) Ma veszek is :)

Hát én is csak falatokat tudok enni, mert a hányinger lassan minden perces :(


És reggel, felkeléskor? Ha akkor megúszom, lehet egész nap nem kell tartanom a további rosszullétektől.. (ez csak gondolat)

2010. júl. 19. 10:01
 5/15 Bettnya ***** válasza:

B6 vitamin, 20 mg, fél óra és elmúlt.

Én nem nagyon voltam rosszul (szerencsére!), de ha volt émelygésem, az mindig este 7 körül, amikor épp a vacsit főztem! :)

Ilyenkor beveszek 1 B6-ot, és pikk-pakk elmúlik.

Ja, mellette szedek 500 mg-os magnéziumot. Párom gyógyszerész, ő inkább ezeket hozta. ;)

Persze, jobb enni sok gyümölcsöt, + zöldséget, de ha vki nem kíván semmit, úgy nehéz...

Boldog babavárást!

2010. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy rettentő egészségtelen, de nekem csak a gumicukor (béka) és a Zabfalatok keksz volt jó. A gumicukor finom édes, de nincs szaga, ami nekem sokat segített!

Szerencsére már elmúlt a hányinger, és két hányással megúsztam az első 12 hetet!

2010. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!Ugyan ez a helyzet nálam is.

Nekem a menta teát és a mentolos cukorkát ajánlották.A teát csak mértékkel azért.

Még a gyömbért is hallottam,h. jó lehet.Én most próbálom ki ezeket.

A B6 vitamin nem sokat segít.A gyakori evés jobb napokon beválik,általában nem.Az édeset nem kívánom,így nálam minden keksz ,cukor kizárva.


Ma egyedül a sajtos pogácsa segített :)

Ja,és sok hideg citromos folyadék.

2010. júl. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

A B6 vitamin tényleg jó, és nem lehet túladagolni, mert vízben oldódik, és a felesleg a vizelettel távozik.Nekem tényleg áldott állapot ez, mert nem hánytam, de a hajnali és reggeli hányinger mindennapos volt.Ilyenkor maradtam az ágyban fekve (semmi hirtelen mozdulat), bekapcsoltam a tv-t, és mielőtt felkeltem volna, ettem.Csak pár falatot reggeli előtt.Almát, kekszet vagy joghurtot.El is múlt, és egy óra múlva már simán reggeliztem, bármit, mintha nem is lennék terhes.Napközben csak akkor émelyegtem, ha nagyon éhes voltam, vagy fémes íz volt a számban.Ezért sehova nem indultam el anélkül, hogy ne lett volna nálam egy kis ropogtatnivaló.A rossz ízt a számban pedig legjobban a savanyú cukorka és a rágó vette el.A táskámban mindig volt B6, mert a 24. hétig dolgoztam, és nem akartam hányni a munkahelyemen.De csak akkor vettem be, ha nagyon rosszul voltam.Érdekes, hogy nekem a legpocsékabbak az éjszakáim voltak.Hajnal 2-3 körül sokszor néztem a tv-t, és gondolkodtam, hogy kell -e hánynom:)) Ha túléltem az éjszakákat, a reggel már elviselhető volt.

31 h km

2010. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2010. júl. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jajj, miért hagytam otthon a B6 vitamint!! Hétvégén segített nekem is. Most én is sajtos pogácsát eszegetek, de azt is jó lassan.

És nekem is fémes íz van a számban, iszom a vizet és nem múlik.

Majd lesz valahogy! :)

2010. júl. 19. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!