Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít egészséges súlygyara...

Mi számít egészséges súlygyarapodásnak? Ki mennyit hízott?

Figyelt kérdés

Mindenki válaszát szívesen várom. Én túlsúllyal indítottam 165/83 voltam szülés előtt, most 16 hetesen 165/81 és mindenki azzal jön, hogy mit fogyózok, nem most kellene, nem egészséges stb. Nem tudom, minden értékem tökéletes, se cukrom nincs, alacsony a vérnyomásom, koleszterinem mintaszerű, kivételesen vasam is van, se a vérben se a vizeletben nincs semmi baj.


Van olyan aki így járt mi lett végül? Azt se akarom, hogy 30 kiló felszaladjon, de azon kívül, hogy többnyire betartom a szabályokat nem változtattam semmin. Ez abban nyilvánul meg, hogy jóval több vizet iszom mint bármi lónyálat, viszont ha ritkábban üdítőzök akkor cukrosat iszok, mert nem ízlik a cukormentes, pedig eddig csak cukormentes üdítőket ittam, tehát ez se lehet az oka a fogyásomnak.


Kinek milyen volt? Minden választ felpontozok!


2019. nov. 26. 21:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a dokim, hogy 9-10 kiló hízást "engedélyez" nekem. Erre 30 kilót híztam, de nagyon vizesedtem is. 85 kilóval mentem szülni. 67-el jöttem haza a kórházból. A maradék kb. 4-5 hónap alatt ment le, de nem tettem érte semmit, "csak" nem tudtam tovább szoptatni. Szoptatás alatt nem mozdultak a kilók egyik irányba sem.
2019. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bírom ezt az "engedélyez" dolgot. Mert mit tud tenni, ha többet hízol? Megkorbácsol?

Nekem se szabad többet hízzak mint max 10 kiló a dokinéni szerint.

2019. nov. 26. 21:56
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
28. héten befektettek 4 napra a kórházba, mert nem ment le a víz a lábamról. Minden vizitnél megkaptam a leba*ást, hogy mennyit híztam már. Akkor tartottam 12 kilónál.
2019. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyénenként változó


Nálam a 15 kg-ra húzták a szájukat, pedig az nem számít soknak, de eleve nem vékonyan kezdtem

/ nem volt túlsúlyom, de a "versenysúlyomhoz" kèpest jóval felette/


Erre a 6 hetes kontrollon 2-3 kg volt rajtam ( egyébként a szülés után 10 nappal már) 2 hónappal később semmi nem maradt..


De ismerek 25 kg hízásos kismamát, akin alig 5 kg maradt 1 hónappal később

De olyat is aki 2 kg hízással bolt, vékonyabbam jött ki a kórházból, mint a terhesség előtt volt.

Úgyh egyéni..


Szerintem

20 kg alatt kellene maradni a 12-14 kg pedig ideális, ha átlagsúlyu valaki

2019. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
34+3 hetes vagyok, 93kgval kezdtem, a 12.héten voltam kórházban vérzéssel, ott fogytam 4 kgot, most tartok plusz 10kgnál. Doki szerint ez rendben van.
2019. nov. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokat fogytam terhesség alatt. Az orvosom azt mondta, hülyeség ez a kettő helyett kell enni, meg régen a 25 kiló volt az elvárás. Az is teljesen rendben van, ha valaki nem hízik vagy éppen fogy terhesség alatt.

Amíg a baba jól van, fejlődik, hízik, az anyával is minden rendben, addig nem számít, hogy anyuka 1 vagy 15 kilót hízik.


68 kilóval indultam, 64-gyel szültem, egy 3,5 kilós babát. Nem volt étvágyam :D

2019. nov. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
74 kg voltam, 4.hónapig fogytam 2 kilót. Utána kezdtem hízni, 3 hónap alatt 8at..az utolsó hetekben meg még 10et hirtelen, olyan felfújt voltam mint egy michelinfigura. 12 kg gyorsan lement, de a többi nagyon nem akar még lemenni.☹️
2019. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, én valami ilyesmire számítok egyébként.
2019. nov. 26. 23:23
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szintén túlsúlyos vagyok, az első terhességem alatt 2 kgot fogytam, a másodikkal 2t híztam. Szóval nem törvényszerű, hogy sokat szed fel az ember.
2019. nov. 27. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 khniki ***** válasza:
100%
20 kg plusszal mentem szülni. Ebből 10 eltűnt egy hét alatt, a többi szép lassan megy lefele. 2,5 hónapja szültem, 4-5 kg van még.
2019. nov. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!