Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mensihez vagy a magzat...

A mensihez vagy a magzat mèretèhez igazítja az orvos a szülési dátumot?

Figyelt kérdés

Mensi szerint 8 hetes terhes vagyok,de a magzat mèrete szerint 7+4 (CRL 14mm)

Ez nem gond?

Annyira izgultam,hogy hirtelen minden kérdés elszállt a fejemből, pedig olyan sok kérdés megfogalmazódott bennem.


2019. nov. 27. 07:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Menstruációhoz.

Később esetleg változtathatnak rajta, de pl nekem 2 héttel nagyobb volt kb félidőtől, de maradt az elsőre írt dátum

2019. nov. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ajaj. Lesz még bőven időd kérdezgetni. Esetleg írd le ami felmerül benned. A védőnőt is kérdezheted. Ennyi különbség miatt amúgy nem fogják átírni. A menzesz számít. Akkor írják át a magzat mérete alapján, ha nagy a különbség.
2019. nov. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valtoztatnak is a kiiras datuman meret miatt, akkor azt a 12. het kornyeken teszik meg. Azon az uh-n merik meg nagyon pontosan a CRL-t, arra mar lehet alapozni.

Kesobb mar lenyegtelen, szinte biztos, hogy lesz elteres, mert akkor a magzatok mar kulonbozo tempoban fejlodnek (mert ugye szuletnek 2,5 kg-os es 4 kg-os babak is ugyanannyi idore).


Egyebkent az, hogy meret alapjan pontosit-e az orvos 12 het korul a dokitol fugg, van, amelyik igen (ez az ujabb gyakorlat), van, amelyik nem. Amugy pedig nehany napos elteresnek nem sok jelentosege van igy sem, ugy sem.

2019. nov. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, semmit nem számít. A kiírt szülésnek akkor van jelentősége, ha túlhordod a babát, de akkor se számít az a pár nap. Nekem még szülés után is összekevergették. A doki szerint 37. Héten szültem, a védőnő szerint 38 hetes voltam, a zárójelentésen pedig már a 39. Hét volt írva.
2019. nov. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első két uh-on 13nap lemaradásban volt a babám, nekem később van amúgy ovum,a 24.napon,így a 12hetes uh-on módosította a dokim a szülés dátumát.
2019. nov. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2019. nov. 27. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Elvil3g a mensihez. De ha nagyon nem stimmelnek az uh méretek, többszöri uh utan sem, akkor változtatják a szülés időpontját. Így vagyok én kiírva márc 7 helyett 22-re...
2019. nov. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!