Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kaptam beutalót magzatvíz...

Kaptam beutalót magzatvíz vizsgálatra, így is érdemes megcsináltatni?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok. Nucha: 1,7 Az integrál tesztem (90%-os) pedig negatív lett, tehát minden rendben, ma megyek érte. Nem tudom mi lenne a helyes döntés.
2008. nov. 18. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én megcsináltattam, 37 leszek, pedig a kombináltam is negatív lett és az AFP-m is jó.

Nem lett tőle semmi bajunk és így legalább teljesen megnyugodtam.

2008. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azért félek mert az orvos szerint a rendellenesség 1% lehet, maga a vetélés magzatvíz vétel miatt 2-3%.
2008. nov. 18. 10:43
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanácsot akarok adni, ez csak az én véleményem, mert ezt csakis Neked kell eldönteni!

Én az első babánkat várom, de a 2-nál már valószínű, hogy betöltöm a 35-öt.

Én ebben az esetben, hogy ráadásul az integrált teszt is jó eredményt hozott, nem csináltatnám meg.

A véleményem, ugyanis az, hogy, ha lenne még valamilyen vizsgálati módszer, ami még a 2-3 %-os kockázatnál is nagyobb veszélyt hordozna magában, az orvosok azt is melegen ajánlanák. Szóval szerintem én a Te eredményeidet úgy értelmezném, hogy egészséges a babám. Egyébként meg, ha 34 éves lennék, akkor ezek az eredmények jók, 35 évesen meg "hamisak"? Ugyan már!

Persze, már az elején mondtam, hogy ez a Te döntésed kell, hogy legyen, ha Te nyugodtabb vagy a vizsgálattal, akkor úgyis tudod, mit fogsz tenni. Mindössze azért írtam ezt le, mert gondolom véleményre vagy kíváncsi.

Elnézést, ha valakit "felháborít" a gondolkodásom.

Üdv mindenkinek!

2008. nov. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia!Én is 35 vagyok 4 hós a pici lányom.Nálunk minden szépen indult ,jó volt a 12hetes ultrahang eredménye.Én szerettem volna ha a dokim elküld a magzatvíz vizsgálatra de azt mondta feleslegesnek tartja.Aztán az AFP-m alacsony lett.Akkor mindenki megilyedt hogy lehet hogy Down-os a baba.Elküldtek Kecskemétre genetikai ultrahangra és ott a doki azt mondta Szerinte semmi baja a babának mert a Down szindrómás babáknak különböző szervi betegségeik is vannak pl.szív vagy vese elégtelenség.Próbáltam magam nyugtatni de ez nem sikerült 100%-an.Aztán mégiscsak egészséges lett a babám!!!!Helyetted nem dönthet senki,De szerintem ennyi jó eredmény után én inkább csak egy 4D-s ultrahangot csináltatnék.Azon egy szakember sok mindent ki tud szűrni.Nekem legalábbis sokat segített abban hogy a rossz eredmények ellenére viszonylag nyugodtan tudjam kihordani a babám.Szép és nyugodt babavárást neked!
2008. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még gondolkodom, de lehet hogy nem csináltatom meg.
2008. nov. 18. 13:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyik teszt sem 100%, a vetélés kockázatát meg 1%-nak mondják.

Én ha nem csináltatom meg, végig azon agyaltam volna, hogy akkor mi lesz, így most meg meg nyugodtabb vagyok.

Első voltam

2008. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen neked kell eldöntened, de egyet vegyél figyelembe! Az int.teszt nem diagnózis, csupán egy kockázatbecslés. A magzatviz vétel vetélési aránya pedig 0.5-1%, míg a 2. trimeszter spontán vetélése 3%(magzatviz vétel nélkül)

ÉN is 35 vagyok, túl vagyok a vizsgálaton. Sokat szenvedtem mire meghoztam ezt a döntést, mert úgy gondolom, hogy nem tehetem meg azt a családommal, hogy esetleg egy beteg gyereket szűljek.

Rengeteget bőgtem, de megcsináltattam.

Ha az ember betartja az orvosi utasításoktat és jó kezekben van, nem lehet gond.

Remélem segítettem

Üdv: 19 hetes

2008. nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is felajánlották,de azt is hozzátették,hogy a 4D ugyanolyan pontos.Nem is gondolkodtam rajta;4Dre megyünk.Semmi kockázat és láthatom a törpét is:)
2008. nov. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En az fenti eredmenyek alapjan nem csinaltatnam meg. Szerintem ebben az esetben felesleges kockazatot jelent a magzatvizvizsgalat. Velemenyem szerint CSAK akkor hasznos, ha 1000%-ig biztos vagy abban, hogy ha beteg a baba, akkor elveteted.
2008. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét.
2008. nov. 18. 14:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!