Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen orrdugulásra orrspray?

Terhesen orrdugulásra orrspray?

Figyelt kérdés
Újabban éjjelente szó szerint fuldoklom az orrdugulás miatt(egyébként is van néha légszomj, de náthával együtt még durvább). Tengeri sós Aqua Maris meg nózi stift ilyenkor nem használ. Volt köztetek, aki mert orrsprayt használni terhesen?
2019. nov. 29. 11:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelen! 🙋 bár nekem már előtte is volt orrdugulásom az egyik gyógyszerem miatt. Én xilomare orrsprayt használok nekem bevált, a többitől sajnos kiszárad nagyon az orrnyálkahártyám és fáj. A dokimtól mindig elfelejtem megkérdezni, hogy szabad-e, de másképp nem igazán kapok levegőt sajnos. Nappal még el is vagyok, de éjszaka van, hogy arra kelek mintha valaki szó szerint befogná az orromat és fuldokolnék.
2019. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ki kell bírni... Én is küzdöttem vele. Mentás gőzös inhalálás, Novorin 0.25 össel bírtam ki. Szülés után szinte azonnal megszűnt.
2019. nov. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Igen rhinosprayt.

Nekem sem ért a tengervizes meg a nózi semmit, és képtelen vagyok elhinni, hogy pl.a párom autoimmunbetegségére szedett szteroid!!!! nem ellenjavalt terhesség esetén, de egy orrspray igen.

2019. nov. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na, ez valóban érdekes kedves harmadik válaszoló 😯 nekem is rhinospray van itthon, éjszakára használom is, mert olyan mintha betont öntenének az orromba. Nektek az orvosotok mondott valamit a használatot illetően?
2019. nov. 29. 12:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Otrivint használtam az utolsó 1 hónapban semmi gond nem lett. Úgy kellett indítani a szülést.Rokonom terhesség alatt végig orrsprayzett mindkét gyereknél, szépek egészségesek és nem is indult hamarabb a szülés, őt is indítani kellett.Mindketten nagyon erősen allergiásak vagyunk. Szerintem annyira elhanyagolható mennyiségű, hogy gondot nem okoz. Nem hallottam még olyanról,akinek emiatt indult volna hamarabb vagy sérült lett volna a gyerek. Egyébként elméletileg Rhinospray-plus-t lehet használni az első trimeszter után a betegtájékoztatóban ez írják:


Terhesség és szoptatás

A készítmény hosszú múltra visszatekintő klinikai alkalmazása során nem észlelték, hogy a terhesség ideje alatt használata káros következményekkel járna. Nem bizonyított, hogy biztonságosan adható-e a szoptatás időszakában.


A terhesség első három hónapjában nem alkalmazható. A terhesség későbbi szakában és szoptatás ideje alatt kizárólag orvosi javaslatra alkalmazható.


Mérlegelni kell. Én nem bírtam volna ki nélküle az allergiámmal és a tüdőgyulladásommal.

2019. nov. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rhinispray-vel élem túl a nyári parlagfűőrületet.
2019. nov. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a Nasivin Kids gyerekeknek valo orrsprayt hasznaltam ejszakara,mikor nagyon eldurvult a helyzet. Orvosom azt mondta nyugodtan, semmi bajunk nem lesz tole.
2019. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor én sem rettegek annyira most már 😊 köszönöm szépen válaszaitokat!
2019. nov. 30. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!