Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férjem akarja a babát, én nem?

A férjem akarja a babát, én nem?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz döntés előtt állunk, terhes lettem, a férjem egyértelműen szeretné a babát, én még nem tudom magam elképzelni anyaként,most akartam egy jobb munkahelyre menni és kicsit élni akarok még. Nincs még gyerekünk, idén házasodtunk. A férjem megmondta az ő egyértelmű véleményét, de elfogadná a döntésem, viszont félek, hogy később megbánnám ha elvetetnénk és a férjemmel való kapcsolatom megromlásától is félek.

2019. dec. 10. 20:08
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Az első ultrahangra már szeretnénk biztos döntéssel menni, de egyelőre csak hezitálok.... Úgy akartam babát vállalni, hogy fel sem merül bennem ez a gondolat. Egyébként nyilván nem a gólya tette a pocakba a babát, egyetlen alkalom volt, amikor a férjem meglágyított, hogy ne védekezzünk, hisz házasok vagyunk, meg ő már akkor is megmondta, hogy szeretne babát, én meg belementem. És hát úgy látszik, hogy pont beletrafáltunk...
2019. dec. 10. 20:12
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Amikor védekezés nelkul dugtal akkpr tudtad hogy ez lehet.
2019. dec. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
41%
Sosem értettem, hogy egy házasságban hogy lehet korai a baba.
2019. dec. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Természetesen én is szeretnék majd gyereket, meg nagyon szeretem őket, mindig próbálok bekukucskálni a babakocsikba meg megállok a bababoltok előtt, de gondoltam 2-3 év múlva se lennék elkésve... Utálom most magam...
2019. dec. 10. 20:16
 5/31 anonim ***** válasza:
64%
Képzeld el hogy utálnád magad ha elvetetnéd. A te döntésed természetesen, de a férjed nem biztos hogy megbocsátja, és te se magadnak, hogy komoly ok nélkül elvetetted az első babádat. A munkahely meg az élni kicsit gondolom szerinted se nyomós, valódi indok a gyermeked élete ellen.
2019. dec. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem csak megijedtél. Hiszen más terveid voltak. Ha a jobb munkán kívül más okot nem tudsz (pl. lakhatási, anyagi problémák), akkor szerintem jó helyre érkezne a baba.
2019. dec. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
59%

"Sosem értettem, hogy egy házasságban hogy lehet korai a baba."


Sose értettem, hogy a kettőnek mi a jó ég köze van egymáshoz???

2019. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, valóban nincs semmi nyomós okom, ha őszinte akarok lenni, akkor ezek csak kifogások és a saját félelmeim gátolnak meg a gyermekvállalásban, amik a következők: nehogy beteg legyen a baba, komplikációk a terhesség alatt, szüléstől való félelem, férjemmel már nem leszünk soha többé ketten, felelősség, éjszakázások, stb.És az az igazság, hogy amikor megtudtam, hogy babát várok, akkor nem fordult meg a fejemben az abortusz gondolata, inkább csak a "na most mi lesz", de annyi szörnyűséget olvastam itt a neten meg a csapból is ez folyik, hogy beteg baba, halvaszülés, stb... És annyira megrettentem.
2019. dec. 10. 20:26
 9/31 A kérdező kommentje:
Bocsi, mire leirtam válaszoltatok többen. Így nem utolsó, hanem a 20:19es válaszolónak írtam ezt :-)
2019. dec. 10. 20:27
 10/31 A kérdező kommentje:

Megnéztem a belinkelt oldalt, de ez tényleg egy 2012-es kérdés 🙄 meg amúgy se irnám ki többször a kérdésem, szerintem itt is kapok vélenényt.

Valóban megijedtem, csak félek, hogy mi van ha sose fogom akarni ezt a babát?? Mármint ha megtartjuk és nem szeretem meg a terhesség előrehaladtával. Én nem akarok rossz anya lenni, mindig úgy képzeltem, hogy majd szívvel lélekkel várom a picurkám....

2019. dec. 10. 20:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!