Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védekezés mellett teherbe...

Védekezés mellett teherbe estem. Ő lenne a negyedik baba, férjem nem akarja. Teendő?

Figyelt kérdés

Férjem az anyagi dolgok miatt nem akarja.

Azt mondja,hogy nem,mert nem állunk valami fényesen,nincsenek megtakarításaink,de nem akar kitenni lelki és fizikai kínzásnak,ami egy terességmegszakítással jár,ezért ha akarom,akkor oké.

Miért kényszeríti rám a végleges döntést?

Miért nem mondja ki hogy igen vagy nem?

Tudom,valószínűleg túlforgom,de ez egy nagyon komoly döntés.

Úgy érzem nem vagyok képes megöletni,igaz negyedik terhességet,babát sem akartam,de ez van....viszont úgy sem akarom,hogy csak én akarom....

Mit tegyek?


2013. febr. 7. 15:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Megmondta, hogy nem akarja a babát. De mivel az abortusz a te testedet-lelkedet érinti, tied a döntés, de ez jogilag is így van. Én nem tartanám meg, ha aztán nélkülöznie kéne.
2013. febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Én a harmadik babával lettem terhes védekezés mellett. A párom ugyan azt mondta, mint a tied. Én megtartottam a babát és most már a párom is imádja, pedig még pocaklakó. A férfiakban nincs meg ez az ösztön, ami a nőkben, és ameddig nem érzik mozogni a babát vagy nem látják ultrahangon, addig nem nagyon tudnak hozzá kötődni. Én jól döntöttem, remélem neked is sikerülni fog meghozni a legjobb döntést, és nem bánod meg akár hogy is dönts.


26hkm.

2013. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%

a férjed rád bízta döntést ami szerintem korrekt, unfair az lenne ha azt mondaná nem és kész!!!!!

az meg agy dolog hogy nem akarja, de ő akkor lesz apa mikor a kezébe fogja, te már most is anya vagy !


én nem dönthetek helyetted, dönts úgy hogy ne bánd meg soha egy percre sem !!!

2013. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%

Megmondom őszintén, hogyha anyagilag nem tudnám bevállalni. Tehát 3-4-5 évre előre úgy látnám, hogy sajnos csőd lenne még jobban a háztartásban, akkor nem vállalnám be.

Egy abortusz nem a legjobb és nem is támogatom, de három gyerek után már "teljesen mindegy"! [hú, de rossz ezt leírni!]


Szóval, ha centről centre élnénk meg, akkor biztos, hogy nem vállalnám be.

Ettől nem lesz jobb élete senkinek sem.

2013. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Végül is elmondta a véleményét. Ő nem akarja, de ha te mégis akkor meg úgyse tud mit csinálni hiszen szeret. Ezért hagyta rád a döntés ugyanis a te tested valóban. Elhiszem h nehéz eldönteni de ő az ellenérveket is szépen ismertette ennek fejében te h látod. Azt mond el neki és úgy mondjátok ki együtt a döntést. Én azt tenném a helyedben.
2013. febr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Hát nem azt mondta konkrétan hogy nem akarja, hanem hogy ha az eszét hazsnálja,akkor nemet mond rá.

Viszont ha mint apuka gondolkozik a kérdésen egyértelmű igen,mert a szívnek,az apai szeretetnek nem lehet parancsolni.

Nélkülöznie nem kellene,de valószinűleg ha betölti a 18-t nem fogunk tudni neki lakást venni.

Ami még zavarnja a párom, hogy 3 szobás a lakásunk,tehát a négy gyerek két szobán osztozna,és hogy milyen rossz egy gyereknek ha nem lehet külön szobája.....amit személy szerint én cáfolok....

2013. febr. 7. 15:08
 7/20 anonim ***** válasza:
61%

Hogy miért kényszeríti rád a döntést? Talán azért, mert a férfiak általában ilyenek, szeretnek kapásból hárítani. Az én férjem is ilyen. De valószínű, hogy a férjednek is nehéz lenne kimondani, hogy igen vagy nem. Úgy ahogy neked is nehéz, hiszen te is kételkedsz egy kicsit.

Beszéld meg vele, hogy szeretnéd ha közös döntés lenne, hiszen ketten hoztátok össze, ezért kettőtök felelőssége a baba jövője. Akárhogyan is döntötök, csak úgy döntsetek, hogy a jövőben úgy kell éreznetek, hogy most s ebben a pillanatban ez volt a jó döntés. Minden jót kívánok nektek!

2013. febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%
Már ne is haragudj,de azért vétek lenne elvetetni egy kis életet,mert 18 évesen nem tudsz neki lakást venni.Hányan nem tudnak,mégis boldogan élnek.Egyébként,honnan tudod,hogy 18 év múlva mi lesz?!Lehet többszörös milliomos leszel...A mostani helyzetekből nehéz bármit is megítélni a jövőre nézve.Az meg,hogy nem lesz külön szobájuk?!És??Nehogy már ez miatt ne tartsátok meg a kisbabátokat.Ez teljesen hülyeség... Én is egy szobában voltam a testvéremmel,mégis boldog vagyok,és imádom!14 éves lányom gyakran mondja a 11 éves húgának,hogy menjen át a szobájába,és ott hülyéskednek,mert állítása szerint "egyedül nézni a szoba falát néha olyan unalmas."
2013. febr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%
Hogy stílszerű legyek,így már más a baba fekvése...szóval:a kommented alapján biztos,hogy MEGTARTANÁM!Én sokkal rosszabb körülményekre,illetve keményebb elutasításra gondoltam a férjed részéről a kérdésed alapján.Lakást nagyon sok 1 gyerekes se tud venni,és sok-sok tesó lakik 1 szobában.Nem véletlen akart jönni a baba!Így nem lesz majd "vita"arról,hogy ki kerüljön külön szobába,hiszen mindkét szobában 2-2 gyerek lesz(ezt persze viccnek szántam!).Nekünk szeptember végén született a 3.,év végén töltöttük a 40-et a férjemmel.Mi sem vagyunk milliomosok-bár cseppet sincs okom panaszra-de el nem vetettük volna.
2013. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
Amit Isten ad nem szabad ellökni,ha eszik 3 ott eszik 4 is,nem írom le a helyzetemet de kötve hinném hogy a tiéd rosszabb lenne,én mégis védekezés melletti babánkat élni hagytam hisz nem tudnék úgy leélni egy életet hogy ő jönni akart én meg egy döntéssel megöletném!!nem tudom nem egyszerű de miért kell hagyni hogy a pénzről szóljon minden de minden,3 gyerekről igencsak marad ruha neki na az már nem kell,kérj segítséget a helyi gyermekvédelmisektől,pl:ha egyedül neveled akkor gyerekvédelmi is jár,meg a kaját is fizetik...nem tudom de mindig vannak kiskapuk ,és ha mármost tudod mennyire megfogod szenvedni akkor mi lesz ha megteszed???meddig fogod bánni??meddig fogsz még majd rá gondolni??miket gondolsz majd róla hogy mi lehetett volna???nem egyszerű de ő már most egy új élet!!!!!!!belőletek!!!
2013. febr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!