Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben hasmenés...

Első trimeszterben hasmenés és szájszárasság mitől lehet, ez is normális?

Figyelt kérdés

Kicsit aggódom... Amikor a terhestünetek között böngészek, mindenhol székrekedésről meg túlzott nyáltermelésről olvasok. Nálam pont fordítva van, tulajdonképpen a pozi teszt óta.

Napi 1x megyek wc-re, de akkor mindig hasmenésem van. Napközben gyakran érzek szájszárasságot, ezek mellé még hozzájön a hányinger, néha hányással.

Az első ultrahangon minden rendben volt a babával, egy hét múlva megyek a következőre, most vagyok pont 8 hetes. Széntablettát esetleg lehet szedni?


2019. okt. 8. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha szednek, a magnéziumtól szokott hasmenése lenni a várandósoknak. Vagy az is lehet, hogy a hormonális változásoktól megváltozott az emésztésed, előfordul aki ilyenkor lesz életében először valamire érzékeny (pl. tej, tojás, glutén, diófélék). Szájszárazság meg attól, ha keveset iszol. Hányinger, hányás teljesen normális sajnos. Széntablettát szerintem szedhetsz, de azért az nem arra van, hogy állandóan szedd. Olvasd el a betegtájékoztatóját. A helyedben előbb valami bélflóra-pótlóval próbálkoznék.
2019. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, szedek magnéziumot, nem gondoltam volna, hogy az is okozhatja...
2019. okt. 8. 09:47
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A napi 1 hígabb széklet az nem hasmenés , egyébként a magnéziumtól van, el fog múlni.

A többi is normális. Igyál sokat.

2019. okt. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha sok a hasmenés, az okozhat kiszáradást... igyál sokat!

Amúgy én úgy tudom, hogy egyes terheseknél kifejezetten a hasmenés a jellemző az elején. Ahogy 1. is írja.

2019. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!