Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számítsak a legelső...

Mire számítsak a legelső vizsgálaton?

Figyelt kérdés

November 7.-e volt az utolsó menstruációm első napja. Nem tudom pontosan, mikor kellett volna megjönnie, mert pár nappal mindig eltérő a ciklusaim hossza. December 11-én nagyon erős pozitívat teszteltem.


Az orvos azt mondta, csak a jövő héten menjek, addig úgysem lát semmit. December 18-án, vagy 19-én tudok majd menni. Viszont az ő magánrendelésén nincs ultrahang. (Ennek ellenére hozzá szeretnék majd járni terhesgondozásra, mert benne bízom meg.)


Mi fog történni ekkor? Tapintással is meg tud állapítani valamit, vagy továbbküld valahová? És hogyan számoljam/ számolják, hogy hány hetes a terhesség?


Ha az utolsó menstruációtól számolom, akkor december 19.-én tölteném a 6. hetet. Viszont régóta próbálkoztunk, és elég jól kiismertem a ciklusomat. Az ovulációm november 23-24 körül lehetett. Tehát ha így veszem, csak durván 24 napos lenne a magzat a vizsgálat idején... Így is láthat valamit ultrahang nélkül is?


Köszönöm, ha valaki válaszol. Majdnem két évet vártunk erre a terhességre, és első baba lenne. Tudom, hogy ettől nem lesz jobb, de azért aggódom. Ahogyan az kiderült, nem vagyunk sajnos túl termékenyek, így, ha újra kéne kezdenünk, nem hiszem, hogy belátható időn belül menne...


Közben a hasam időnként görcsöl, mintha éppen megjönne. Azt mondta az orvos a telefonban, hogy emlékszik még a szervezet a ciklusra, ezért van ez. Másnál is volt ilyen?


2019. dec. 15. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mensis görcs nekem is volt az elején, az normális.

Viszont uh nélkül nem fog semmit látni és ha érdekel, hogy mondjuk élő-e a terhesség, ahhoz kellene egy uh.

2019. dec. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha nincs ultrahang a magánrendelésén, akkor vagy elküld egy magán UH-ra, vagy az is lehet, hogy te mész el sztk rendelésre nőgyógyászhoz.
2019. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nincs nála uh akkor előtte menj el sztk-ba vagy magánba uh-ra mert anélkül nem sok mindent fogsz megtudni.
2019. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pedig az UH a standard, tapintás alapján bármi lehet.


Egyébként pont ugyanígy megyek, ugyanilyen utolsó mensesszel :))) Drukkolok, hogy nálatok is legyen valami, én már nagyon izgulok (19-én megyek, bár nálunk pár nappal korábban foganhatott).

2019. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tapintással megállapítja hogy valóban terhes vagy-e. De uh nélkül nem tudja megmondani, hogy jó helyen tapad e meg meg a méreteket sem. Gyanítom elküld uh-ra a kórházba.

A terhesség korát az utolsó menstruáció első napjától nézik, de persze az uh a mérvadó. Nekem október 26án volt az utolsó menstruáció első napja. Szombaton voltam dokinál. Menzesz szerint akkor voltam 7 hetes kereken, de uh szerint csak 6 hetes. Valószínű később volt peteérésem.

2019. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!