Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Péterfy Sándor utcai kórházról...

Péterfy Sándor utcai kórházról / szülészetről tapasztalatok? Tudnátok jó szülészt - nőgyógyászt ajánlani onnan? Vagy Honvéd kórházból?

Figyelt kérdés
Orvos / kórház váltáson gondolkodom. Sürgős lenne. 22. hétben járok, jönnének a vizsgálatok. Ezért sos kellene egy jó szakember. Eddig csak rossz tapasztalataim vannak máshonnan. Honvéd kórházon illetve a Péterfyn gondolkodom.
2019. dec. 16. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a Péterfybe jartam állami terhesgondozásra és ott is szültem 2018-ban. A terhesgondozást a 36. hétig a nőgyógyászaton, utána a szülészeten végzik. A nőgyógyászatra nem szerettem járni, a leggyakrabban Zsolnai János rendelt, amikor mentem, és az ő lekezelő stílusa nagyon nem jött be.

A genetika + 4D ultrahang pár ajtóval arrébb volt. Ugyanabban a szobában, ugyanazon a gépen, ugyanaz az orvos délután 4-ig oepes rendelést vitt, utána fizetőset. Oepesre apa nem jöhet be. Magánra igen. Mi fizettünk, de azért elég gáz dolognak érzem ezt.

Aztán jöttek a ctg-k a szülészeten, ott a várakozás volt nehéz, meg az, hogy hol van orvos, hol nincs. Plusz a mosdó kritikán aluli. Ott, a 36. héten fogadtam orvost, egy fiatal, kezdő, lelkes dokit, Nagy Eleonórát, amivel sok időt és kellemetlenséget spóroltam meg magamnak, figyelt rám, kedves volt, és elérhető a mobilján. Szülésznőt nem fogadtam, és elfelejtettem, ki volt, de normális volt.

Amúgy tart babaváró előadásokat a szülészet, érdemes elmenni, mert ilyenkor meg lehet nézni a szülőszobákat és csecsemőosztályt is.

Én természetesen szültem, kb. 5-6 óra volt, és senki se akart oxit adni, vagy ilyesmi, csak a szülésznő siettette volna kissé a dolgokat, de még elviselhető mértékig, és a doki mellettem állt, nem rábeszélősen vitatta meg velem a dolgokat, és rám bízta a döntéseket. Sajnos a gátmetszés is elmaradt, minek eredményeképp kívül-belül szakadtam. Na az rossz volt. A babát rögtön megkaptam, volt aranyóránk, meg minden, de ahogy átkerültünk a szülészetről a csecsemősökhöz, jött a rémes 3 (pontosabban 2.5) nap, pedig a fizetős alapítványi szobában lehettem a négyágyasok helyett, ami azért rengeteget dobott a komfortérzetemen, főleg a saját fürdőszoba miatt.

Ez az osztály olyannyira bababarát, hogy nekem már ez a szoptatásnáci kategória, pedig fél évig az én babám is anyatejes volt, cumizni sosem cumizott, és máig szoptatok, de amit ott tapasztaltam, az még nekem is sok. Hosszú lenne leírni, de a lényeg, hogy a cumit, cumisüveget, mellszívót jobb eldugni, ha viszel.

2019. dec. 17. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ên a Péterfy-ben idén szültem. Hát nekem ott volt fogadott orvosom illetve szülésznőm is. Nem volt olcsò de megérte. Figyeltek rám, segítettek, a férjem végig mellettem lehetett, pedig sürgősségi császár lett a vége. Egy ottani szülésznő tart szülésfelkészítőt, na az szuper volt. Mindent elmond amit a kórházról tudni kell. Alapítványi szobába voltam, abszolút nem drága, és van saját fürdő, hűtő. A császár miatt én nagyon nehezen mozogtam, a férjem fürdetett, így ez egy plusz pont volt.

A csecsemősök nagyon rendesek voltak. Mindenben készségesen segítettek. 3-4 ember jött aki segített a szoptatásban, tényleg fantasztikusak. Nagyon támogatják a szoptatást, ha nem megy addig jön valaki míg nem sikerül. Én nem vittem cumit,se cumisüveget úgyhogy erről nincs infóm, hogy mit szólnak.

2019. dec. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hú, köszi a részletes válaszokat mindkettőtöknek. Alapítványi szobát szeretnék én is, pénz nem akadálya ennek. Ráadásul olvastam, hogy ha nem ilyet kérsz, akkor elviselhetetlen, közös fürdős, wc-s osztályos, hagyományos szobában lehetsz.😖 Na ezt semmiképp sem szeretném! Még egy kérdésem lenne. Mi van akkor, ha helyileg nem ahhoz a kórházhoz tartozom? Mit kell mondani? Gondolom van telefonos előjegyzés. Dr. Pop Andrea ott van még? Mert neki pl van magánrendelése is, gondoltam elkezdenék hozzájárni, aztán az meg már hozza magával, hogy a Péterfyben szülnék, hiszen neki az háttérintézménye. Szoptatással kapcsolatban vannak normális mértékig elképzeléseim, erőszakosságot ki nem állhatom. Mondjuk én kikérném magamnak, ha valami nem tetszene. Minden alkalmazott tudja, hogy hol a helye. Sajnos ilyen szoptatós rémsztorikat a csecsemősökről nagyon sokat olvastam. Meg hogy anyuka nem mert szólni, ha valami nem tetszett neki. Ezért sokan szereztek egy csomó rémes élményt. Na ilyen nálam nem lesz!
2019. dec. 18. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én csak Dr. Pop Andreához szeretnék hozzászólni, mert ő az orvosom :)

A szerződése úgy szól, hogy a Péterfyben csak koraszüléseket vállal (nagyjából a 33. héttől a 36.-ig), ha időre jön a baba, akkor a Róbert Magánkórházban vállalja csak a szülést. Ha viszont nagyon komplikált a terhesség, annyira, hogy a Róbertben nem vállalják el (mert feltehetően intenzív osztály kellhet vagy az anyának, vagy a babának), akkor még elképzelhetőnek tartom, hogy elvállalja a Péterfyben.

2019. dec. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Óh! Tudnál ajánlani Péterfys dokit? Akihez el lehet menni először magánrendelésre? Akkor ehhez az Andreához nem is érdemes mennem? Te Péterfyhez tartoztál amúgy?
2019. dec. 18. 12:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok.

Én nem a Péterfy-be tartozom, a magándoki miatt szülhettem ott. Én Paragi Péterhez jártam. Egy tünemény az a pasi :-)

2019. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Vajon elvállal? 21. hétben vagyok...😕 Sok helyen olvastam, hogy 16. hét után nem vállalnak az orvosok.
2019. dec. 18. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát sajna azt nem tudom.
2019. dec. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!