Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkakör változás terhesség...

Munkakör változás terhesség idején! Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Vezető beosztásban dolgozom fertőzésveszélyes közegben (labor). Fel voltam készülve arra, hogy át fognak helyezni más munkakörbe, de arra nem, hogy mire.

Múlt héten jelentettem be a terhességemet, ma kaptam meg a papíromat, amelyben új munkakört ajánlanak fel. A jelenlegi alapbéremért ugyan, de visszafokoznak gyakorlatilag adminisztrátori munkakörbe. Elveszik a céges autómat és a prémiumomat, mint juttatásokat. Nincs ezzel baj, 4-5 hónapot fél lábon is, de számomra a visszatérés lesz a kérdéses. Egyelőre egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy vissza akarok jönni és ebben nagy szerepet játszik, hogy ebben a helyzetben mi számít a korábbi munkakörnek, ahova vissza kellene venniük majd? A jelenlegi vezetői pozícióm, vagy az átmeneti időszakra megajánlott adminisztratív tevékenység?

Mire kell figyelni, amikor aláírom az átkérő papírjaimat, a módosított szerződésemet, stb?



2019. dec. 19. 00:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám szintén laborban dolgozott, mikor az öcsémmel terhes volt. Ő is irodai munkát kapott, majd a GYED után visszatért az eredeti munkakörébe. Ezt inkább a munkáltatóddal beszéld meg, mert itt senki nem tudja, mi van a szerződésedben.
2019. dec. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkám munkaügyijogász kérdés.


Szerintem nem tehetik meg, hogy a juttatásokat elveszik.


Megér egy jó ügyveddel való konzultációt, amiről a munkáltatódnak nem is kell tudni.

Semmit ne írj alá addig!

2019. dec. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#2 Csak az alapbért kötelesek tartani, semmilyen pótlékot és kiegészítést nem.


Amúgy én is jogászt javaslok, mert bár nekem logikus lenne, hogy a korábbiba, nem zárható ki, hogy van egy kiskapu, és nem oda vesznek vissza.

2019. dec. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is arra jutottam, hogyha a szerződésmódosítási tervezetem a kezemben lesz, akkor felkeresek egy ügyvédet és átnézzük közösen.

A plusz juttatásaimat elvehetik, ennek már utánajártam. Jogilag megtehetik, hogy csak az alapbéremet tartják, az emberi oldalát pedig próbálom inkább nem nézni, mert csak magamnak ártok vele. :)

Inkább csak azt szeretném elkerülni, hogy csőbe húzzanak és amikor visszajönnék dolgozni, akkor közlik, hogy az adminisztratív munkakört tartották fenn a számomra. Persze ez nem rossz a jelenlegi fizetésemért és úgy is otthagynám ebben a formában vélhetően, de azért emberi bánásmódot várok a ledolgozott éveimért cserébe nem simliskedő sunnyogást. Most azt érzem, hogy inkább utóbbi megy.

2019. dec. 19. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!