Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam fogorvosnál és azt...

Ma voltam fogorvosnál és azt mondta hogy szépek a fogaim csak a terhességtöl elöjött a foginy gyulladás és mikor fogat mosok vérzik! Mit tudok tenni ellene? És azért mit tehetek hogy épek maradjanak a fogaim a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A terhességi fogínyvérzés gyakori dolog. Azért van, mert átalakul a hormonháztartás, és a megnövekedett progeszteronszint miatt az erek áteresztőképessége is megváltozik. Emiatt gyakran kezd vérezni a fogíny. A lényeg, hogy nem kell megijedni ettől, ugyanúgy (sőt még jobban) mosd a fogad, mint eddig. Az elején lehet, hogy fájni és vérezni fog, de pár nap után elmúlik..Ez egy ördögi kör: ha nem mosod rendesen (pl. terhesség alatti hányinger miatt), vérezni kezd, ha vérzik, megijedsz, nem mered úgy megmosni, megint vérezni kezd...stb, stb..

Fontos lehet még a fogselyem használata is, valamint, ha nassolni támad kedved, egyél inkább valamilyen gyümölcsöt, vagy ha mégis a csoki mellett döntenél :), moss utána fogat! Nagyjából ennyi, boldog Babavárást Neked!

2008. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Nemrég voltam emiatt fogorvosnál, és azt mondta, hogy a vérzés ne riasszon el, sőt még inkább mosd a fogaidat napi 3X. Én Meridol fogkrémet használok, amit terheseknek is lehet, a fogöblítőkre azt mondta a doki, hogy azokat nem kell rendszeresen használni.

2008. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Használj Corsodyl öblögetőt, nekem ez sokat segített, segít. Bár már megszületett a babám még mindig vérzik az ínyem és még használom. Nyugodtan próbáld ki! Jobbulást!
2008. nov. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
szia!nekem az első hónaptól úgy vérzik az inyem mint egy bokszolónak vesztett meccs után:) picit jobb lett az aquafresh herbáltól,gyógynövényes,úgyhogy nem árt a picurnak sem,én naponta kétszer mosom a fogam vele.de ez valóban a hormonoktól van,szóval teljesen nem múlik el csak ha kint lessz a babó:)boldog babavárást,32.hetes mama
2008. nov. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!