Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel kinek mennyi időbe telt, amíg teherbe tudott esni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenki más, vannak egyéb tényezők, de mégis érdekelne. A páromnak is pajzsmirigy problémája van, nekem alulműködik, a legutóbbi TSH szintem 2,7 volt. Kb 2 hónapon belül el szeretnénk kezdeni a baba-projektet, ezért is érdekelne.

23/L



2020. jan. 2. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Több hónap után jöttünk rá, hogy nekem is ez a betegségem. Voltam orvosnál, kivizsgáltak. Kaptam gyógyszert. Első hónapban már összejött a baba.

A lényeg, hogy a TSH: 1-1,5 körüli legyen. Amit írsz 2,7 az magas, ha biztosra akarsz menni, állítsátok be jól a gyógyszer adagot.

2020. jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tehát ez a betegség nem kizáró ok, hogy teherbe essél. A lényeg a folyamatos ellenőrzés, napi gyógyszer adag betartása. Plusz szedjél folsavat, szelén+E (ez jó a pajzsmirigynek) vitamint legalább. De szedhetsz terhesvitamint is.
2020. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Annyit mondott az orvos, hogy a pajzsmirigy eredmények rendben vannak, de mivel hamarosan babát szeretnénk, az eddigi 25-ös adagot 50-esre emelte, és amint összejön a baba, mennem kell vizsgálatra. Köszönöm szépen, és gratulálok!
2020. jan. 2. 23:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia. En jartam állandó ellenőrzésre az endokrinológiara. 2,5 korul volt kb a TSH-m, mondta a doki hogy igy nem fog sikerulni, várjunk meg lemegy egy picit.

Próbáltunk várni de egyetlen alkalomból megfogant a fiunk :) most 30 hetes vagyok es a pajzsmirigyem teljesen rendbe.

2020. jan. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Gratulálok! :) én nagyon félek tőle, hogy csak sokára jön össze, hisz annyi mindent hallani, de mégsem akarok rágörcsölni.
2020. jan. 3. 08:22
 6/6 anonim ***** válasza:
2,5 körüli TSH-val sikerült a 2. próbálkozásra a baba (előtte 5,6 volt, fél évig szedtem gyógyszert, úgy ment le 3 alá, és utána indult a baba projekt)
2020. jan. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!