Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire pontos az UH vizsgála...

Mennyire pontos az UH vizsgálat által megállapított terhességi hét? ( Ma 20 hetes,4 napja 18 hetes voltam. )

Figyelt kérdés
4 napja tudtam meg, hogy terhes vagyok. Akkor UH- vizsgálat segítségével 18 hetesnek írt az orvos anélkül, hogy bármi konkrétat mondtam volna neki a menstruációmmal vagy bármivel kapcsolatban.Ma a 18 hetes genetikai ultrahangon már 20 hetesnek írtak. Melyik lehet a valószínűbb? (A fogantatás napját igyekszem kiszámolni ) Hálás köszönet a válaszokért! :))

2020. jan. 3. 16:47
 1/5 AkireM ***** válasza:
100%

Szia!

Megkerdezhetem hogyhogy nem vetted eszre elobb a babat? Nem kotekedes csak kivancsisag :)

Az uh alapjan lesz szerintem meg tobb variacio hogy mekkora eppen a baba:) ezert ne izgulj :)

Nekem a vege fele 5 x valtozott igy mint neked 1-2 heteket es aznap jott ki a fiam amikorra mondta a doki :) ne agyalj ezen a lenyeg hogy jol van :)

2020. jan. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fogantatás napját nem lehet kiszámolni magzati méretből. 12 hét után eltérő méretűre fejlődnek a magzatok, így születnek pl. 3 kilós és 5 kilós babák ugyanúgy 40+0 hétre.


Az UH-n adott érték nem a magzat valódi korát jelenti, hanem hogy a mért méretekkel statisztikailag, átlagosan X hetes Y napos magzat rendelkezik.

2020. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

12 het utan a meret alapjan mar nem biztos a terhessegi kor, hiszen vannak kisebb es nagyobb magzatok, elteroek.

Ettol fuggetlenu a genetikai ultrahangon pontosabban mernek, mint egy sima nogyogyaszati vizsgalat soran. Szoval inkabb a genetikai a realis, ami a meretet illeti, de ettol fuggetlenul a valodi terhessegi kor lehet epp ugy pl 19 het, mint 21 het...

Ha fogalmad sincs, hogy melyik aktusbol foganhatott es az utolso mensi sem iranyado, akkor keszulj arra, hogy most vagy kb 20 hetes es nagyjabol ennyi is lehet meg hatra.

2020. jan. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors és hasznos válaszokat! :)) Mindig rendszertelen volt a menstruációm, ez az első terhességem, a másoknál megszokott tüneteket sem tapasztaltam és a hasam sem volt jelentősen nagyobb mint előtte.
2020. jan. 3. 17:28
 5/5 khniki ***** válasza:
61%
A 12. Heti mérés a mérvadó, mert ott még azt nézik, melyik fejlődési szakasznál tart. Onnantól kezdve nem számít a méret.
2020. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!