Érdemes be adatni?

Figyelt kérdés

Jelenleg 25+2 hetes kismama vagyok érdemes be adatni a influenza elleni védőoltást

Esetleg valaki tudja hogy mennyi az ára vagy díjmentes

Nem rég olvastam hogy Január vége felé kezdődik a járvány és szeretném megelőzni


2020. jan. 8. 20:21
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nem. Akit csak ismerek, beteg lett utána pár nappal. Követem a Lizababa vlogot is, ők is lebetegedtek tőle, az egész család.
2020. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi most beadattuk kivételesen. Ritka vacak dolog lenne lebetegedni a baba mellett. Egyikünknek se lett baja tőle, lassan 1 hónapja, hogy megkaptuk.
2020. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia, én is be adattam. Nem lett belőle gond. Azt a vakcinát kaptam ami a kicsit is védi majd. Végig dolgozom, nem akartam megkockáztatni, nálunk az irodában terjed minden gyorsan. A kismama immunrendszer nem olyan erős, a gyereket védi első sorban és egy igazi influenza nagy bajt is okozhat. Szerintem meg mindig sokan keverik az influenza szerű megbetegedéssel, ami ellen nem véd, de az ugye csak baromi kellemetlen.
2020. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7-8 éve beadatjuk az egész családnak. (A gyerekeknek 2 éves kortól) Sosem voltunk betegek tőle és később influenzasak sem. Amikor márciusi babával voltam terhes, én beadattam.
2020. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
En szerettem volna de soha nem voltam korábban bedőlt a ellene így nem javasoltak. A férjem meg nem tudja mert beteg. Kész stressz így az egész. Szerintem aki teheti adása be. En nemsokára szülök remek lenne influenzasan...
2020. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én beadattam és a férjem is.

Sajnos nekem elég gyenge az immunrendszerem, úgyhogy így láttam jónak. Nem lettem beteg utána, és a férjem se.

Védőnő, nőgyógyász és a háziorvos is támogatott ebben.

És mivel én január-február körül fogok szülni, nem kockaztattam hogy pont akkor kapjam el.

2020. jan. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem adattam be. Az influenzának tul sok fajtája van, véd az egyik ellen, elkapod a másikat. Inkabb immunerősítőt szedj, biztos van terhesseg alatt szedhető. Januarban szültem az influenzaszezon kellős közepen. Mindenki lebetegedett a családban, kivéve a kicsit és engem. Nekem náthám volt azt ennyi.

Nem mentünk tömegbe, de kicsit túl van lihegve ez az egész. Az első hónapban nem jöttek amugy sem sokan latogatni, direkt kérésem volt, de nem az influenza miatt, csak nem akartam bájologni es szuper 1 hónap volt.

Orvosom nem javasolta a védőnő sem, pedig egyik sem oltásellenes.

2020. jan. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat
2020. jan. 9. 12:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Terhesen elvileg nem is ajánlott beadatni. Én amúgy sem szoktam. Csak még jobban legyengíti a szervezeted, így egyébként is gyengébb a betegségekkel szemben. És nem jó ha terhesen belázasodsz. Az pedig sanszos h fogsz. Főnököm vagy 1 hónapig beteg volt miután beadatta magának. Meg ha jól tudom egy bizonyos időnek el kell telni az oltás és a "járvány" között mert nem egyből hat. Inkább kerüld a tömeget és vigyázz magadra.
2020. jan. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Terhesen nem ajánlott, inkább a kismama hozzátartozóinak, bár az én orvosom egyáltalán nem ajánlja senkinek.
2020. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!