Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi okozhatja a folyamatosan...

Mi okozhatja a folyamatosan csökkenő hemoglobin szintet terhesség alatt? 20 hkm

Figyelt kérdés
Már túl vagyok 10 alkalmas ferrlecit kúrán, a hemoglobin szint csökkent, a trombicita is alacsony. Jövő héten megyek hematológushoz, de érdeklődni szeretnék hogy kinek mi a tapasztalata, volt e hasonló helyzetben és kiderült e az ok. Tudom, hogy a baba elszívja, de az én szervezetem miért nem dolgozza fel. Az nőgyógyász utalt arra hogy nagyobb a hasam a 20. héthez képest és hogy nem nyomja e a gyerek a hasam. Nem egészen értettem hogy ennek mi köze az alacsony hemoglobin szinthez. Nagyon köszönöm!

2020. jan. 9. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
A cukrod rendben van?
2020. jan. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Terhesség előtt rendben volt szerencsére. Az utolsó vérvizsgálat szerint (Már terhesen 4,4 volt az éhgyomri cukor)
2020. jan. 9. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy megnő a vér számára rendelkezésre álló tér (magzat + placenta) és a szervezet több folyadékot is tart vissza. A laborvizsgálat csak a hemoglobin koncentrációját méri, de azt semmivel nem mérik, hogy a szervezetedben keringő vér mennyisége mennyire változott meg. Ha a keringő vér mennyisége megnövekedett, de nem változott a hemoglobin összes mennyisége, akkor nyilván az az eredmény, hogy csökkent a hemoglobin koncentrációja. Ez egyébként nem olyan rossz, mert így csökken a vér viszkozitása, azaz javulnak az áramlási viszonyok.
2020. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. jan. 9. 17:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, két dolog van, az egyik hogy megnő a keringési perctérfogat és higul is a vér, a másik, hogy a baba zabálja a vasat.

Ha nagy a magzatod, az is hozzátehet.

Én 80-as hemoglobinnal mentem szülni 4,5kg-os gyereket. Próbáltam vasat szedni, de egyrészt nem használtak, másrészt rosszul is voltam tőlük.

2020. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem a ferrlecit kúra előtt volt 95 a hemoglobin, most 82-re csökkent. A nőgyógyász azt mondja hogy ez nagyon rossz. A gyerek jelenleg 100 grammal több a korához képest.
2020. jan. 9. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Májenzimek rendben vannak? Vizeletedben nincs fehérje?
2020. jan. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vizelet vizsgálat tavaly novemberben volt (szintén terhesen) akkor minden rendben volt, minden negatív. De gondolom jövő héten újranézik. De akkor a májnak is köze lehet a csökkenő hemoglobin szinthez?
2020. jan. 9. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!