Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kurkuma fuszerbol mennyit...

Kurkuma fuszerbol mennyit lehet bevenni naponta, és folyamatosan meddig lehet enni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 28. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Tuti recept:

csinálj egy kávéskanálba kurkumapr és méz keverékét, hgy egy sűrű krémszerű állaga legyen. Ezt a kávéskanálnyi masszát tedd bele 2,5 deci meleg vízbe, a kanalat kevergesd, idővel lejön róla. Tegyél hzzá még mézet, hogy édesebb legyen. Ezek mellé kb fél v egy evőkanálnyi citromlevet a vízbe, ha ezzel megvagy őrölj rá borsot- ha a kurkumát magában fogyasztd 1-2 %a fog hasznosulni de a borssal kb fele vagy a harmada. de persze nem szabad eltúlozni a borsot sem.

Nekem eleinte ezzel nagyon hidegrázós élményeim voltak, de ha ezt megittam, akkor utána pár korty víz helyehozta az utóízét. Fura, mert kb 1 hét után már vágyta a szervezetem és nem volt hányinger csak az első 2 napokon tőle. Sok sikert. Kitartást. Megéri, nagyon hatékony.

2016. márc. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
S hogy vegyem a kurkumat kesz porban az uzletben vagy egyben?
2016. márc. 28. 22:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat az off-ért, de szeretném tudni, hogy Ízületi problémákra, vagy mire használnátok.

Nagy reklámja van a kurkuma tablettának, de nagyon drága.

Nekem komoly ízületi gondjaim vannak, azért érdekelne, hogy a fenti recept mire hat.

2016. márc. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kurkuma izületi gyulladásokra nagyon hatásos.


Az elsö által írt recepet lehet, hogy jó, én nem birnám meginni a méz miatt, mert utálok minden édes ízü dolgot.


De gyakorlatilag (majdnem) minden fött ételebe is bele lehet keverni, meg akár magában is le lehet nyelni a napi egy kávéskanálnyit.


Az üzletekben (füszerként) kapható kurkuma ugyanaz, mint a drága tabletta/kapszula, csak jóval kevesebb pénzért meg lehet venni.

2016. márc. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1 honapja eszek meg minden nap egy csipetnyit akkor lehete folyamatosan enni?
2016. márc. 29. 21:45
 6/8 anonim válasza:
100%
4-5 éve folyamatosan szedek kurkuma kapszulát napi kettőt. Sok gyártó termékét kipróbáltam, jelenleg a Bioheal Kurkuma Forte kapszulát szedem amiben 70 szem van. Akciósan 1270 Ft-ért vettem.
2016. ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

És használ az ízületi panaszaidra ? Ez egész barátságos ár, de a kurkuma fűszert szinte képtelenség önmagában megenni, és nem is olcsó, (persze minden relatív ) 15 gramm 200 ft körül van, ami kb 3 kávéskanál.

A másik probléma a porral, hogy rettenetesen fog.

Akár mennyit öblöget utána az ember, a nyelv, a fogak nagyon sárgák lesznek.

Nem véletlenül tablettázzák, kapszulázzák.Persze ennek ára is van.

2016. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Egyszer figyelmetlenségből kurkuma tablettát vettem, befogott mindent amihez hozzáért. A kezem és az ujjaim izületi gyulladásosak, és igen használ. Évek óta szedem, és csak nagyon ritkán dagad be. A fájdalom is jelentősen csökkent.
2016. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!