Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mivel tudtátok nyugtatni...

Mivel tudtátok nyugtatni magatokat a rossz kombinált teszt eredmény után?

Figyelt kérdés

Down kórra 1:307 lett a kockázat becslés. Hétfőn megyünk, hogy a nifty teszthez levegyék a vért. Annak kb. 10 munkanap az eredménye. Majdnem január végén fogom megtudni mi a helyzet, de nagyon idegesek és szomorúak vagyunk. Az UH-on pedig minden rendben volt, semmi nem utalt betegségre. A korom 35, a vérvétel eredménye:

Szabad hCG: 1,641MoM

PAPP-A: 0,543MoM

Uterine artery PI: 0,93Mom


A vizsgálat a terhesség 13hét+5napján történt (méret szerint)

A doki csak százalékokat hajtott meg statisztikákat, hogy ez alapján 12% kb az esély a betegségre. Javasolta a niftyt és azt mondta utána nyugodjunk meg. Remélem ez jót jelent, de nem biztatott, a száraz adatokkal jött.


Ha valaki tud segíteni, köszönöm.


2020. jan. 10. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még mindig 88 % az esélye, hogy egészséges, azért ez jóval több.
2020. jan. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

A korod es a papp-a miatt lett ilyen az eredmeny. Az 0.5 alatt alacsonynak szamit es a tied hatarertekhez kozeli.

35 evnel pedig eleve 1:250-rol indul eredmeny, a vervetel eredmenye ezt javitja/rontja. A papp-a neked a vege nem lett ettol sokkal szebb, pedig a szabad beta hcg teljesen jo lett. (Ha jol emlekszem, az 2.5 felett szamit rossznak.)


A papp-a nem csak fejlodesi rendellenesseg miatt lehet alacsony, hanem mas miatt is, sokszor azt sem tudjak mi miatt, mert vegig semmi gond nem lesz a terhesseggel. Neha elofordul, hogy alacsony papp-a szint mellett kisebb sulyu a magzat, a lepeny nem mukodik tokeletesen, stb. Sokszor pedig semmi ilyesmi nem lesz.


Es megegyszer: a tied hatarertek kozeleben volt, de nem alatta!


Szoval en a helyedben erre gondolnek, amig megerkezik a masik vizsgalat eredmenye.

En nem vagyok szakember, de voltam terhes hetszer, kozottuk sajnos tobb volt a problemas, mint a “sima” es reneteg infot kaptam mar sok mindenrol, sok orvostol. Ezeket is innen tudom.

Laikuskent en meglepodnek, ha genetikai renellenesseg derulne ki nalatok, remelem hogy jo lesz a megerzesem.

Kitartas es nyugalom, ezzel tehetsz jelenleg a legtobbet!

2020. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Down szindrómára alap esetben 35 évesen 1:300 körüli az esély. Ez az anya kora miatt van és emelkedik minél idősebb az anya.


Nyugodj meg, ez egy teljesen normális eredmény.

2020. jan. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Utolso, ez azert nem ilyen egyszeru. Ertem en, hogy nyugtataskent irtad, de nem igy mukodik. Nekem pl 36 evesen 1:2200 korul lett a down-ra, mert hiaba az alacsony indulo a kor miatt, ha a vereredmeny nagyon jo, az javitja a kor miatti kiindulot...
2020. jan. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az uh eredmény volt rossz, 4,5 tarkoredo és úgy jött ki 1:670 körüli értek. Mi prena tesztet csinaltattunk. Nagyon nehéz hét volt. Fogalmam sincs, hogy telt el az idő. Rengeteg sírtam. Próbáltunk minél több dolgot megcsinalni, hogy ne maradjon időnk gobdoljodni.



Kitartas, nagyon drukkolok

2020. jan. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 értem amit írsz.

Arra gondoltam, hogy 35 éves anyák esetén minden 300-adik gyerek down kórral születik. Ez teljesen független attól, hogy fel lehet jó értékekkel javítani az arányt és a kombinált teszt eredményétől sem függ)


Tehát úgy értettem, hogy ezt már babatervezes előtt lehetett tudni, hogy kb ennyi az esély beteg babára. Nincs ezen semmi meglepő.

2020. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a down-os eredmények statisztikai adatok alapján készülnek. Nem kell késupénznek venni
2020. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Valahogy éreztem, hogy nincs baj. / Pataura volt rossz)


Többször nem csináltatok kombinalt tesztet.

A korom miatt sem ( következő babánál

Jócskán el fogja tolni az eredményt.


Senki nem szólt, hogy a szoptatás is befolyásolja az eredményt... és az is ha utrogestan kezelés alatt állok.


Viszont én nem voltam

Hajlandó niftyzni, prena-zni mert az amniota és az eerdményre nagyon szűkösen lett volna idő már (13+6 napon volt a kombinált tesztem)..Amniot javasoltak azonnal, a magzatdiagnosztikai központban még szívultrahangot is.

Végül nem végezték el az amniot más okokból, de kiderült, szív és egyéb UH-okon, hogy nincs baj.


Persze down esetén más, de azonnal Amniora mentem volna ( 1%vetélés ide-vagy oda)

2020. jan. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én is szedek progeszteront, lehet akkor az is lehùzta az eredményem. Köszönöm mindenkinek, kicsit megnyugodtam.
2020. jan. 11. 08:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet tudni, hogy milyen lett a nifty eredmenye? Megirod?

2020. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!