Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Biztos van szívhang? Ha baj...

Biztos van szívhang? Ha baj lenne akkor már elment volna magától a baba, nem?

Figyelt kérdés

Úgy értem, van olyan hogy nincs szívhang és hetekig nem történik semmi? 11 hetes vagyok, 6 hetesen látott utoljára az orvos. Különböző körülmények miatt nem tudtam elmenni. 6 hetesen azt mondta hogy petezsák és benne magzat látható, szívhang nem volt.

Ha baj lenne akkor elvetéltem volna, nem? Most lett időpontom keddre. 8-10 hetesen hánytam, utána hányinger, most pár napja semmi.


2020. jan. 12. 09:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi innen nem tudjuk megmondani, hogy lett e szívhang azóta.De nem, nem minden esetben indul be a vetélés magától, akkor sem ha a terhesség nem fejlődik, ezért van sok műtét.A helyedben mielőbb orvoshoz mennék, hogy megtudjam mi a helyzet.
2020. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem mindig indul be magától a vetélés.

Majd az orvos megmondja h mi a helyzet.

2020. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%
Én 10 hetes vagyok, 4hetes múltam mikor voltam dokinál, és legközelebb 11 hetesen megyek. Én is tok ideges voltam, hogy addig ne halljam a szívét, de vettem egy szivhangfigyelott pár napja, rögtön megtalaltam a szívét ☺️ jó gyorsan ver.
2020. jan. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Leírom a történetem. Tavaly többszöri próbalkozás után végre pozitivat teszteltem. 6+3 napos terhesen voltam dokinál ultrahangon. A pici a méreteknek megfelelt akkor, kimondottan nem mondott mást a doki szivhangról. Első terhesség volt nem tudtam, hogy is megy ez. Majd teltek a hetek. Kaptam időpontot a 12. heti ultrahangra. Gyanúsan sok tünetem volt, ami nem egészséges terhességre utalt, de hát első baba volt betudtam mindent rosszullétnek. 12. heti UH előtt egy nappal, amire olya izgatottan vártam hetekig. Reggel elkezdtem vérezni.. gyorsan korház.. várakozás. Ultrahang. Majd üres magzatburok. Ami nőtt tovább üresen ezért maradtak a terhes tünetek. Okát nem tudtak mondani, de azt mondták, hogy 7-8 hétig élhetett maxikum, de lehet már akkor nem fejlődött tovább az ultrahangon.

Ez most egyedi eset, de az első hetekben megnyugvást ad, ha sűrűbben látod, és nem egy rutin ultrahang alatt sokkolna az, hogy még sincs baba.

2020. jan. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltérlenüp vetélsz el, ezért vannak missed ab műtétek. Nálunk is az egyik ultrahangin volt szívhang, utána pedig nem. Semmi jele nem volt, hogy nem fejlődik a magzat. De kár ezen aggódni :)
2020. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok, annyit akartam még mondani a történetemmel, hogy ha van lehetőségetek , nézessétek sűrűbben.
2020. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy nem tudsz elmenni egy vizsgálatra ami a magzattal kapcsolatos bakker. Na mindegy,szóval én azért mentem dokihoz mert nem jött meg 3 honapja a tesztek full negák voltak,mire közölte a doki hogy ez bizony missed ab lesz. Semmi jel nem volt hogy terhes vagyok,hogy elhalt arra meg pláne nem.
2020. jan. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


Nem szándékosan nem tudtam elmenni. Sajnos nincsen gyerekes ismerősöm, családom sincsen, a páromnak se, így magunkra maradtunk a dologban. Külföldön voltunk amikor nem jött meg. Hazajöttünk ahogy tudtunk, akkor voltam 6 hetes. Hívtam a háziorvosom, adott egy telefonszámot, de időpontot kellett kérnem, amit 1 hónapra rá kaptam csak meg. Viszont elmentünk gyorsan egy magánhoz, aki megvizsgált, annak az eredményét tudom. Sajnos olyan drága lenne hozzá járni hogy azt nem engedhetjük meg. Külföldön is munkakeresés miatt voltunk, de aztán a terhesség miatt lemondtuk. Bíztam a kapott időpontban, de odamenve 1 óra várakozás után kinyögték, hogy itt nincs ultrahang, oda külön kell időpontot kérni. Megint kaptam 3 hétre időpontot, akkor már 14 hetes lennék.


Nagyon el vagyunk keseredve hogy így működik ez a rendszer! Teljesen le... az embert. Akár meg is szülhetne úgy bárki hogy orvos se látta, senkit nem érdekel. Most gyűjtött pénzt a párom és elmegyünk magánhoz kedden ismét. Ezekről a genetikai vizsgálatokról meg nem is álmodom, mondta az orvos hogy 200 ezer. Magyarul simán lehet beteg babám ha nem vagyok milliomos? Soha nem fog kiderülni, max ha már “késő” lesz?

2020. jan. 12. 11:43
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Már ne is haragudj meg, de ezért van tervezett babavárás,hogy az ember készül rá, anyagilag is. Hogy minden vizsgálatra eljusson, ki tudja fizetni a magán orvost, sőt van fogadott orvosa. Hisz a baba a legfontosabb,az egészsége, hogy figyeljék, tudjuk jól van.

Nem terveztétek a babát? Akkor miért nem védekeztetek?

Nem a rendszer a hibás,mehetsz amikor csak akarsz , ha fizetsz érte, s miért ne fizetnél,hisz tudni akarod hogy minden rendben van vele.

2020. jan. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Azert egy ultrahang nem egy vagyon, na meg szerencsere nem csak egy magandoki el a foldon... en is csoro vagyok, de ha a kisbabamrol van szo, raszantuk azt az osszeget egy jobb hirnevu, nem a legolcsobb orvosra.

Es nem, nem mindig megy el magatol a baba, ha gond van. 2018 oktobereben 9 hetesen volt missed ab mutetem, mar 4 hetesen elhalt a magzat, semmit nem vettem eszre belole.

2020. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!