Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogamzásgátló mellett teherbe...

Fogamzásgátló mellett teherbe esni? Mit gondoltok erről, lehetséges, és ha megtörténik, akkor is van megvonásos vérzés? És arról mit tudtok, hogy a tabletta hatását csökkenti a grapefruit?

Figyelt kérdés
2010. júl. 21. 19:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy lehetséges, csak nagyon kis eséllyel.


Mi a tökéletes védekezés mindentől? Az önmegtartóztatás!

2010. júl. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem csökkenti a hatását. Teherbe lehet esni fogamzágátló mellett is, persze, csak nagyon kicsi rá az esély. De tudod: "A legjobb fogamzásgátlási módszer a tea. Nem előtte, nem utána, hanem helyette.".
2010. júl. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, ezt a grapefruitos dogot honnan szeded.


Nincs 100%-os fogamzásgátló módszer. Tabletta mellett is teherbe lehet esni. Igen nagy a bizonsága, 99% fölötti, de ez is azt jelenti, hogy évente 100 nőből kb egy teherbe esik tablettaszedés mellett.

2010. júl. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
én ugyanerről az oldalról, csak már témakörből, ott írták, hogy befolyásolja. ezért rémültem kicsit meg.
2010. júl. 21. 19:56
 5/30 anonim ***** válasza:
60%
A Fogamzásgátlás topicot fejeltsd el, oda csupa tájékozatlan tini ír.
2010. júl. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Bingo! ott találtam. gondoltam, mivel elég sok dolognak utánakérdeztem, hogy ne legyek tudatlan, pár kétségbeesettnek segítek, ha tudok, s akkor olvastam ezt a kiírást. na ennyi kellett, hogy beinduljon a képzeletem....
2010. júl. 21. 20:10
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

a grepi számos gyogyszerrel utheti egymást, mivel olyan anyagokat tartalmaz, amelyek gyorsítják bizonyos májenzimek mukodését ---- tehát azon anyagok lebontását is gyorsítják, amelyekért ezek az adott enzimek a felelosek ---így pl. néhány antidepresszáns, paracetamol, fogamzásgátlo hormonkészítmények..... ezeknek nohet a pillanatnyi toxicitásuk (hirtelen változik a koncentráciojuk a vérben), hamarabb lebontodnak--csokken a hatásuk.

a legbiztosabb grepivel és citrusfélékkel Nem bevenni a gyogyszereket, egy laikus nem tudja, mely gyogyszereket befolyásolhat. nem kell, hgoy baj legyen, de elofordulhat. a fogamzásgátlo esetében pl. a tabletta bevétele elott és után 2 orával legalább kerulném a grepit...hasonlo a helyzet pl. az orbáncfuteával.

nem tul gyakran fordul elo, hogy teljesen hatástalanítja, de számolni kell ilyesmivel is. ugyanugy az alkohol, drogok, stb. használata is rizikos. ismerek lányt, pont ma szult-tablettát szedett, de mellette ivott, és foleg drogokat is használt...szerencsére jol vannak:)

nem ijesztgetni szeretnék, csak leírtam, a tabletta véd, biztonságos, de tudni kell, hgoy gyogyszer és nem cukorka:))))

egy egészségugyis:)

2010. aug. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm utolsó... eddig minden orvos azt mondta, h nem ismer ilyen interakciót, de én valahogy nem tudtam megnyugodni. eddig én se tudtam, és sajnos fogyasztottam ezt a gyümölcsöt. ha nem nagy kérés arra tudnál válaszolni, hogy ha véletlenül bekövetkezne a terhesség bogyó mellett, akkor a megvonásos vérzés is kimarad? csupán azért érdeklődöm, mert ezelőtt3hónappal fogyasztottam grefet, azóta mindig megjött, de azóta aggódom is mint az állat. s lassan oda kerülök, hogy már beképzelek tüneteket s hasonlók. megköszönném ha segítenél.
2010. aug. 17. 23:37
 9/30 anonim ***** válasza:
77%
Lehet teherbeesni fogamzásgátló mellett, ha valaki nem szedi rendesen.Én nem hiszek abban, hogy ha valaki minden nap beveszi, és szedi, ahogy kell, akkor terhes lehet.Az más, ha időnként elfelejt egy-két tablettát, és utána csodálkozik.Csak ezt elfelejtik mondani az így teherbe esett nők.Olyan van, hogy bizonyos gyógyszerek (antibiotikumok stb) csökkentik a hatásosságát.És hasmenés, hányás esetén előfordulhat, hogy nincs ideje felszívódni.Ilyenkor máshogy is védekezni kell, mert nem 100%-os a védelem.Nekem egyszer azt tanácsolta a nőgyógyász, hogy ha nagyon lerövidül a vérzésem, menjek el hozzá, mert lehet, hogy telítődtem a gyógyszerrel, és pihentetni kell.Én 17 éves koromtól 27 évesig szedtem, mégsem lettem terhes soha.Ma a legmegbízhatóbb módszer a védekezésre.Az egyik barátnőm is ezt mondta, hogy már pedig ő fog.gátló mellett lett terhes.Na ja!Kiderült, hogy akkor vette be , amikor épp eszébe jutott.Ennyit erről.
2010. aug. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy estem teherbe, hogy soha egyet sem felejtettem el bevenni, aggályosan ügyeltem rá, hogy ki ne maradjon, mindig volt plusz pótlevél a pénztárcámban is. Mondjuk ehhez ismerned kellene engem, eszedbe sem jutna, hogy akár egyszer is elfelejtettem volna a bogyót.Mégis teherbe estem, még a doki is csodálkozott. Gondolom te is tudod, hogy a tabletta nem 100%-os védelmet nyújt, még akkor sem, ha nem hagysz ki szemet, vagyis ha mindet beveszed is beleeshetsz a hibahatárba (láss engem). Igaz az a baba nem maradt meg, de ő volt az 1% esély a fogamzásgátló melletti teherbeesésre.
2010. aug. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!