Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a terhességi cukorbetegség...

Ha a terhességi cukorbetegség a cukorterhelés időpontjához képest már korábban jelen van, az nem árt nagyon a babának? Miért csak a 24. hét körül vizsgálják?

Figyelt kérdés
A terhesség előtt inzulinrezisztenciám volt, így most is próbálok odafigyelni a szénhidrát fogyasztásra, aminek gátat szabott az, h. pl. az első hetekben kb. csak szénhidrátot tudtam leerőltetni a torkomon, alig volt étvágyam. Most viszont sokkal többet eszem, mint szoktam (13. hét), és félek attól, h. esetleg ez átmehet cukorbetegségbe. Ma pl. egy egy órás megbeszélésen voltam, előtte kb. 2,5 órával ettem, és már szédültem az éhségtől, totál leesett a vércukrom, ki kellett mennem valamit bekapni. Ha esetleg már most gond lenne a vércukor értékekkel, de ennek konkrét tünetei nincsenek (pl. sok ivás, sűrű vizelési inger), akkor nem túl késő a 24. hét körüli vizsgálat? Egy esetleges ingadozó vércukor ebben a szakaszban mennyire ártalmas?

2020. jan. 14. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért akkor csinálják a terhelést, mert alapvetően egészséges kismamáknál kb. akkor alakulhat ki a terhességi cukor.

Ha hamarabb is magas lenne esetleg a cukrod, az ártana a babának. Mérd meg néha. (általában a reggeli utáni a legrosszabb, így azt érdemes nézni)

2020. jan. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki ilyen téren veszélyeztetett (pl. IR-és, PCOS, 4 kg feletti babája született korábban stb), akkor előrébb kell hozni a terhelést a 14-16. Hétre. De ezt az orvosnak tudni kellene.
2020. jan. 15. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi, következő alkalommal rákérdezek a dokinál a kérdésre.
2020. jan. 15. 14:37
 4/8 anonim ***** válasza:

IR előzménnyel csinálnak előrehozott terhelést. Sőt mindig 3 pontosat kérj, még ha nem is mondják, kérd!

Nekem az bőven jó lett, majd a 25. héten levett is határérték alatt maradt (7,4, a 60 percesem viszont 10,1 lett..) Senki nem akart vele foglalkozni. Csak én tudtam, hogy baj van. Végül találtam egy nagyon lelkiismeretes diabetológust, akinek a segítségével próbáljuk beállítani a diétát és a cukorértékeket. És most a 33. hétre inzulint is kaptam.

2020. jan. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3. válaszoló, neked mikor csinálták az előrehozott vizsgálatot, hányadik héten? és mivel jó lett, gyakorlatilag nem is tartottál semmilyen diétát, vagy azért figyeltél a CH típusra és a bevitel mennyiségére?
2020. jan. 15. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:

A 16. héten. Ilyen eredményeim lettek: 5,2 - 6,6 - 6,0

Nem tartottam számolgatós diétát, csak kerültem a fehérlisztet meg cukrot. A diéta alapokkal tisztában voltam és annyira nem borítottam fel. Egyszerűen a terhesség egy alapvetően inzulinrezisztens állapot, plusz a terhesség előrehaladtával romlanak a cukorértékek. Akinek meg erre hajlama van, annál fokozottabb a kockázat. De egy jó előrehozott terhelés nem jelenti azt, hogy akkor nem is lehet gond. Ha jó volt az előrehozott, akkor érdemesebb a 28. héthez közelebb végezni a terhelést, mint a 24.hez, mert akkorra romlik a legjobban. Ezzel meglőzhető, hogy úgy járj mint én, hogy kijön egy határértékes érték és ne vegyenek komolyan.

2020. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy a 14. héten és egy most, a 28. héten. A 14. heti azért kellett, mert van a családban időskori cukorbeteg, azt mondták az is számít. Amúgy mindkét terhelésem tökéletes lett.
2020. jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A dokim azt mondta, a 24-28. hét előtt nincs értelme a terhelésnek, mert nem ad releváns információt, sok esetben fals a negatív eredmény, és a 24. hét körülre jut el olyan fokig adott esetben a cukorbetegség, h. kimutatható és diagnosztizálható legyen.
2020. febr. 1. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!