Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemsokara lesz a cukorterheles...

Nemsokara lesz a cukorterheleses vizsgalat es felek. Nektek volt igy?

Figyelt kérdés
Tehat 23 hetes vahyok most es 24. heten kell mennem cukorterhelesre. A helyzet hogy elegge edesszaju vagyok es a fiammal nagyon kivanom az edesseget, bar mostanaban keveset eszek edesseget de vilag eletemben imadtam es foleg most a csokit es gumicukrot,amit ha megkivanok egy egesz csomaggal elpuszitok. Felek hogy magas lesz a cukrom es hogy esetleg baja lehet a babamnak vagy nekem emiatt. Van itt olyan kismama vagy anyuka akinek emiatt magas volt? Es van akinek nem? Van aki ilyen edesszaju volt es megis jok lettek az eredmenyek? Remelem nem lesz baj, mar tenyleg nem is nagyon eszek ilyeneket es probalok normalisan etkezni. Eddig 2 kg-ot hiztam a 23 het alatt ha ez szamit.

2019. jan. 18. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én alapból nagyon édesszájú vagyok, 1 tábla Milka meg sem kottyan.

Mikor a fiammal voltam várandós 4.6 volt az éhgyomrim 4.2 a 120perces. A lányommal 5.2 éhgyomri 5.3 a terhelt vércukorszintem.

2019. jan. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Most kár ezen parázni. Ha rossz lesz az eredményed, akkor majd változtatsz.

Én is nagyon édesszájú vagyok, de GDM miatt az utolsó terhességem alatt 180g Ch-n voltam.


Amúgy egy zacskó gumicukrot nem terhesen se kéne betolni... :)

2019. jan. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is édesszájú vagyok, egyik terhességem alatt sem volt semmi gond a cukrommal, pedig NAPI 1 tábla csoki lecsusszant - minimum!

Volt egy kolléganőm, kifejezetten utál minden édességet, soha nem is evett semmilyet és terhességi diabéteszes lett.

Fölösleges félni, stresszelni. Pláne mivel a stressz is emelheti a cukorszintet.

2019. jan. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Édesszájúságtól nem függ a cukoreredmény, ha nem "hordozod" a betegséged, akkor a szervezeted megbirkózik a szénhidráttal, cukorral, és nem lesz gond. Ha meg benned van a hajlam, akkor diéta lesz, súlyos esetben inzulin, de a diétával kb. karban lehet tartani (én most a 23.hétben vagyok, 15.hét óta kell még komolyabban diétáznom (már inzulinrezisztensként kezdtem a terhességet) és még karban tartható. Amúgy én is édesszájú lennék, ha szabadna ennem, egy boltba bemennem is szívás, legszívesebben felvásárolnám az összes csokit és finomságot...de ez van, a baba kedvéért ki kell bírnom a diétát. És bár én imádom az édeset, nem feltétlen van összefüggés a rossz cukoreredményekkel.)
2019. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon édesszájú vagyok. Első fiammal probaltam odafigyelni és nem is igazán etten édeset a terhesség alatt. Viszont az eredményén magas lett. 160g-os diétara fogtak. Második fiammal én is nagyon nagyon kívánom az édességeket terhesség elejétől kezdve és most egyáltalán nem fogom vissza magamat annyira mint anno. Viszont a terhelésem most meg teljesen jó lett.
2019. jan. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na most megnyugodtam mert komolyan mondom ha meg is kivantam akkora buntudatot ereztem mikor epp ettem a csokit vagy cukrot, hogy lehet cukros vagyok es csak tomom magamba, bar tunete sosem volt hogy az lennek nagyon remenykedem. Es ha tenyleg nincs ezzel osszefuggesben akkor nem parazok kivarom a jovohetet es eldol. Termeszetesen a babaert barmit megteszek es ha az vagyok akkor nem eszek edesseget. Nagypapam cukros volt es annyira hogy neki inzulinos kezeles kellett, ezett kicsit betojtam nehogy en orokoljem es a csokival tetezzem a bajt. Koszonom mindenkinek aranyosak vagytok hogy segitettetek.
2019. jan. 19. 06:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!