Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tudtok nekem segíteni?

Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 14 éves lány vagyok. A mi nap kíváncsiságból megmértem a cukromat többször is. Talán 2 éve voltam cukorterhelésen, de az is lehet hogy a éve. Minden eredmény jó volt. Most meg tegnap délelőtt 11 kor ettem utoljára(akkor is csak salátát) és még este 6 kor 9.4 volt a cukrom. Egyenlőre nem szeretnék anyukámnak szólni, mert akkor kezdődne a sok vérvétel és ez most nem hiányzik. Valakinek nincsen valami jól bevált diéta amivel megtudnám tartani a normális értékeket?

Előre is köszönöm a válaszokat! 😊



2018. ápr. 3. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Keress rá a candida, inzulinrezisztencia vagy cukorbetegek diétájára. Hosszú lenne ide leírni. Lényeg a cukor bevitel minimalizálása és a lassan felszívódó szénhidrátok fogyasztása a gyorsan felszívódok helyett. A vércukor mérő is tevedjet. Érdemes pár napig mérni rendben van e. De az nem megoldás, hogy eltitkolod mert a nagyon magas értekek kérosítják a szerveidet. Aminek komoly következménye lesz. Pl. Elájulhatsz, elveszítheted a lábadat, megvakulhatsz stb....én tegnap egy rakás csokit ettem és utána 1 óraval 6.1 volt. Amit te mértél magas! Pláne saláta után.
2018. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Egy-két napig még mérd meg a cukrod, és ha a továbbiakban is magas, mindenképpen szólj anyukádnak! Az egészséged megőrzése felér pár vizsgálattal, főleg ha megelőzi a bajt.
2018. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még egy szabály akinek gond van a cukrával enni kell rendszeresen! Nincs olyan hogy egész nap nem eszel, meg csak pár falat salátát. Többször kis adagokat, lassan felszívódó szénhidrátokat és akkor lesz kiegyenlített a cukor szinted a nap folyamán. Ha ehezteted magad ne lepődj meg ha megborul a rendszer
2018. ápr. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szólni kell csak először megprobalom a diétát, voltak már magasabb értékek is, a doki akkor is csak diétát mondott 27.2 re, ha elmondanam megint elkezdene csak aggódni
2018. ápr. 3. 10:12
 5/8 anonim ***** válasza:

A magas vércukor nem vicc!

Ha az orvos egyenlőre csak a diétát ajánlotta akkor az elsőkörben azt szokta jelenteni, hogy a cukrot (csokit is) ki kell dobni a kukába. A kenyeret, tésztákat már a szigorítás 2. fokozatában javasolják.

Nem írod, hogy hány kiló vagy. Gyakori, hogy a 2-es tipusú cukorbetegek jelentős túlsúllyal élnek. Amíg sikerülne gyógyszer nélkül alacsony szinten (nomál tartomány: 3-6 között a legjobb) tartani a cukrod addig megteheted, hogy akkor egyél amikor éhes vagy. Ha viszont már gyógyszert is kell szedni akkor 4-5 óránként muszáj enni legalább néhány falatot nehogy behipózz (hipo: amikor lemegy a cukor akár 2 alá is). Gyógyszeresen már az étrendet is szigorítják, számolni kell a kenyér, rizs, krumpli, tészta adagot. Ebből is láthatod, hogy addig jó neked amíg mértékletes táplálkozással egyensúlyba tudod tartani a cukrod. Megjegyzem ha az én lányom lennél akkor én magam is ránéznék arra a cukorra néha, és figyelném, hogy miket eszel.

Sokat segíthet a többlet mozgás is. Futás, konditerem vagy akármi ami intenzívebb mozgással jár. Vigyázz magadra mert az elhanyagolt cukorbetegség látásromláshoz, korai érszűkülethez vezet ami egy sor más bajt is magával hoz majd. Gyógyulást kívánok!

2018. ápr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
155 cm és 52 kg vagyok , szoktam futni hetente 2-3x de most inkább görkorizni szoktam azt naponta kb 5km et de van amikor többet is. Csak egyszer helyreáll , egyszer kiugrik újra és ezt nem értem hogy hogyan amikor ugyanazt csinálom.
2018. ápr. 5. 20:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Több minden befolyásolja. Ilyen ok a stressz is, a megfázás, lázas állapot, az elfogyasztott víz!!! (nem üdítő félék) mennyisége, természetesen az ételek és a mozgás. Elég egy dolgozatírásra készülni és már fel is ugorhat a cukrod. Ha valaki felhúz az iskolában és veszekedni kezdtek. Ha jobban átgondolnám még biztosan tudnék példákat, de talán ebből is láthatod, hogy miért változik a cukrod gyakran. Egyébként ez normális esetben is így van: a stressz az idegesség mindenkinek emeli. Csak nem mindegy, hogy milyen alapról indul,és vissza megy- e az alacsonyabb szintre.

Az se mindegy, hogy mikor méred: éhgyomrit és étkezés utánit szoktunk nézni. Az étkezés utáni: evés utáni 1,5 órával. Felesleges állandóan szurkálni magadat. Viszont amokor nézed akkor azt írd be egy kockás füzetbe dátummal időponttal.

Fent írtam a vizet, nos abba citromlét szabad bele csavarni, csak cukor nélkül (nekem az unokáim is így isszák mert a szomjúságot is jobban csillapítja).

Sokat emlegetik mostanában a barátságos bacilusok jelentőségét. Ez azért fontos mert kutatások igazolták, hogy a mai emberekből valamiért kipusztulnak, antibiotikumok szedése után meg pláne. Tehát időnként pótolni kell. Ugyanis számos betegséggel szemben ellenállóbb a szervezetünk ha a bélflóránk rendben van. Többek között ilyen a cukorbaj és a rák is.

Van aki szerint napi 1 teáskanál méz még a cukrosoknak is jót tesz. Gondolom a magas ásványianyag tartalma miatt.

Jogos kérdés, hogy miként lesz valaki cukorbeteg?

Fiatalkorban legtöbbször 1.influenza vagy más hasonló betegség szövődményeként alakulhat ki. 2. autoimmun betegség miatt melyben a hasnyálmirígy érintett (ezt itt nem részletezném mert sok lenne a szöveg). 3.genetikai adottság (főként ha van már a családban).

A lényeg az, hogy amennyiben 6 fölött, 7-8-as éhgyomri cukrod lenne többször is akkor ne késlekedjetek menjetek vissza az orvoshoz. A helyedben én az anyukámmal már most is beszélnék róla.

Újra olvastam. Miket egyél? Ha a cukrot kihagyod akkor szinte mindent, csak az nem mindegy mennyit. A mennyiség kb. 1 szelet vajaskenyér sajttal vagy kolbásszal, később 1 joghurt vagy alma, ebédre 1 tányér leves, 1 tányér főzelék valami feltéttel, később alma pár szem sós keksz, vacsora: 1 zsemle (kenyér) valamivel ami van otthon. Sok vitaminnal: zöldhagyma, retek, saláta, stb. Üdv! (Ili)

2018. ápr. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊Ami azt illeti születésem óta gondjaim vannak. Amikor megszulettem akkor 0.9 volt a cukrom. Nem sok kellett a kómához szóval szerencsés vagyok.
2018. ápr. 6. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!