Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hőemelkedéssel kell valamit...

A hőemelkedéssel kell valamit kezdeni terhesség alatt? Tegnap voltam bent a munkahelyemen, erre már éjszaka kapart a torkom, ma meg hőemelkedésem van. Az influenza elleni oltást vajon így be lehet adatni egyébként?

Figyelt kérdés
Jelenleg 37,1 fokos a hőemelkedésem, plussz fáradt vagyok, kicsit fájnak az izmaim. Az a "bosszantó", h. itthon dolgozom egyébként, de kellett be kellett mennem, úh. tömegközlekedtem, plussz ugye a munkahely. Ha hőemelkedésem és torokfájásom marad az mennyire káros? A lázról olvastam, hogy az káros lehet. A másik bosszantó dolog, h. a héten mentem volna dokihoz influenza védőoltást beadatni. Lehet így be sem adják, telefonon próbáltam elérni őket, de nem tudtam.

2020. jan. 15. 18:49
 1/9 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, h. 13. héten vagyok.
2020. jan. 15. 18:50
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen panadolt lehet bevenni, meg izlandi zúzmós szopogatóst a torokfájásra. Sok tea, folyadék, pihenés, kb ennyit tehetsz gyógyszer ügyileg. Bajod szerintem nem lesz, én kb a várandósság felét betegen töltöttem, kijött havonta a herpesz a számon, az immunrendszerem a béka fekene alatt volt,szerencsére minden rendben volt a kicsivel. Boldog babavárást :)
2020. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem az alaphőm 37.1-2 terhesen. Azelőtt 36.6-nál nem volt több. Nekem is volt most egy napra torokfájás, 37,8 fokos hőm. Én már láznak éreztem egy fél szem gyógyszer levitte. Amúgy tantum verdét lehet alkalmazni terhesen is ( mértékkel ). Van spray és szopotatós tabletta. Azt is fújtam levitte egyből a gyulladást. Nagyon nem voltam jól de egy nap volt az egész. Sok alvás, vitaminok. Majd azért ha sikerül elérni a dokit beszélj vele is.
2020. jan. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyesen írta az első válaszoló (aki a 2-es számot kapta), paracetamolt vehetsz be, ami például a Panadolban van. De benne van a papírjában, hogy orvossal konzultálj előtte. Amúgy szerintem hőemelkedésre nem muszáj.
2020. jan. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Hőemelkedéssel semmit nem kell kezdeni. Dolgozik a szervezet, ennyi.

Amúgy személy szerint az a véleményem, hogy tök felesleges az influenza elleni védőoldás. Neked meg így, hogy már kezdesz beteg is lenni, külön hiba lenne most beadatni.

Azért írom, hogy tök felesleges, ugyanis több száz vírus létezik, ha nem az influenzát, elkapsz valami mást, ami ellen nem vagy beoltva, aminek hasonló lefolyása van, mindig az a baj, az influenzával is akkor van baj, ha valaki elhanyagolja, nem megy időben orvoshoz és szövődmények alakulnak ki. Ha valaki el is kapja az influenzát, de időben megfelelő kezelést kap, akkor semmivel sem lesz másabb, mintha egy tök másik fajta "megfázásos" vírust kapott volna el.

2020. jan. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez még nem is hőemelkedés. Teljesen normális. 37.5ig

Nincs teendő.

Nekem nem javasolták terhesen az influenza elleni oltást.

2020. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat. Nekem mindenki, akinek orvosi végzettsége van, és megkérdeztem (nőgyógyász, háziorvos ) egyértelműen javasolta az oltást, mondván az influenza nagyobb bajt okoz, mint az oltás, ami teljesen biztonságos, ráadásul állítólag az újszülöttet is védi az oltás az első hat hónapban, amikor kb nincs meg immunrendszere. Csak a patikus meg a háziorvos asszisztense fogalmazott meg különvéleményt hogy hat ő nem merne beadatni mert hogy az oltás lázat okoz, meg hogy ő nem vállalja a felelősséget (asszisztens), uh amúgy is bizonytalan személyemnek külön jólesik, h a szakemberek is ennyire különfélet mondanak.
2020. jan. 15. 19:48
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Most nem, mert beteg vagy, de ha jobban leszel, feltétlenül adasd be az influenza oltást! Ha el is kapod, sokkal hamarabb túl leszel rajta, a súlyos, akár halálos szövődményt ki védi, megelőzi a felül fertőzéseket. A babát is védi az oltás! Sokan össze keverik a megfázással az influenzát, hát az teljesen más. Az influenza, egy súlyos betegség, ami gyakran okoz veszélyes szövődményeket. Jobb megelőzni.
2020. jan. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

Gyerekorvos rokonom a friss szakirodalmat lobogtatva kampányolt a családban lévő terhes anyák beoltása MELLETT. Az érvei megegyeztek azzal, amit már előttem is írtak. A "split" vakcina veszélytelen, csak a kórokozó darabkái vannak benne, ellenben a kismamára veszélyes az influenza (a H1N1 idején terhesek kerültek intenzívosztályra és haltak meg!), a magzatra pedig a magas láz. Ezen kívül a beoltott anya újszülöttje is védett, különösen ha az anya szoptatja is.

Sőt, mivel nincs 100%-os védelem, célszerű a rokonságot is beoltani, legalábbis akik látogatni fogják az újszülöttet.

2020. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!