Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Influenza terhesseg alatt,...

Influenza terhesseg alatt, lehet ennel tobbet tenni?

Figyelt kérdés
3 napja elkaptam vmi bacit. Influenza szeru tuneteim vannak. Vegtagfajdalom,kohoges, orrfolyas, hoemelkedes! Elso este bementem az ugyeletee ahol azt mondtak hogy 38 felett vehetek be algopirint. Aztan beszeltem a nogyogyaszommal o azt mondta h panadolt vehetek be nyugodtan 38 felett. Most ugy allunk hogy 6 orankent kell bevennem panadolt mert ahogy urul 38 fole megy es kozbe hideg borogatas van rajtam. Tenyleg nem lehet ennel tobbet tenni? A haziorvos is azt mondta h fekudjek c vitamin meg tea. De nem erzek javulast,sot....Nagyon aggodok h lesz valami baja a babanak, 6. Het elejen vagyunk. Eddig 2 algopirint es 3 panadolt kellett bevennem 48 ora alatt. Van valami tippetek hogy hova kellene fordulni vagy ezt tenyleg ki kell fekudni turelemmel? Nincs mas megoldas?
2017. márc. 6. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
30%
Antibiotikum kéne, mert maradt a láz. Én lázas voltam egy este 15 hetesen. Másnap a háziorvos írt fel Aktil Duót, hogy szedjen be, ha marad a láz.
2017. márc. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj el a haziorvoshoz. Ha 3 nap után is lázas vagy és nem látszik javulás akkor hiába s terhesség,fel fog írni valami komolyabb at,mint a panadol. A szövődmények súlyosabbak lehetnek,mint maga a gyógyszer. (Sőt, a gyógyszerek nagy része artalmatlan,de a gyártók a saját védelmukben rá írják,hogy nem szedhetik rerhesek... meg a gyogynovenyes gyógyszernek sem minősülő cuccokra is...) De ehhez persze mi nem értünk,hogy mit lehet szedni, viszont az orvosok tudni fogja. Tapasztalatból irok: decemberben kaptam el valamit,amivel meg 5 nap után is lázas voltam és úgy éreztem,hogy csak rosszabbosik. En kaptam antibiotikumot. Nem orultem neki,de olvasgattam egy kicsit neten és valóban ott is azt írták,hogy azt a hatóanyagot szoktak alkalmazni terheseknel,ha kell. Így megnyugodtam. A lazra pedig azt mondják, hogy ilyenkor nem csak lehet,de kell is caillapitani. Ez a gyógyszer mennyiség amit írsz nem vészes és csak 2 napról ban szó. Szerintem meg bőven nem az a kategóriaami tul sok lenne
2017. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Holnap reggel a haziorvosnal kezdek!
2017. márc. 6. 23:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha influenza, nem fogsz antibiotikumot kapni és felesleges is lenne (nem a terhesség miatt!). 3-5 napig is simán lehet tőle lázas lenni. Az antibiotikum nem hat rá.


Ha bakteriális fertőzésed vagy bakteriális felülfertőződésed van, arra igen, hatékony és szükséges az antibiotikum.

2017. márc. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ezt mondta az orvosom is. Hogy ez nem bakterialis fertozes mivel nem fujok színes dolgokat az orrombol (bocsanat de igy mondta). Azt mondta, hogy nem kell aggodjak mert csak egyszer volt 38,2 a lazam es h az semmi. Hutofurdo,borogatas ha igy is fol megy akkor panadol. Kicsit megnyugodtam. Es ma talan mar jobban vagyok egy picivel. Meg nem kellett meg ma gyogyszert bevenni.
2017. márc. 7. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!