Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes kismama vagyok,...

32 hetes kismama vagyok, adassam be az influenza elleni oltást?

Figyelt kérdés
Mások javasolták, de biztos nem árt ez a picúrnak?

2019. dec. 12. 20:44
1 2
 1/16 anonim válasza:
88%

Én nem adatnám be. Kisfiamnak se adattam. Sok helyen olvastam, hogy sajnos voltak olyan gyerekek akiknek többet ártott,mint használt. Így nem mertem kockáztatni. De persze ezt te tudod, szíved joga! :)

Előre is könnyű szülést és jó babázást neked!

2019. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Én nem vagyok kismama de így sem adatom be magamnak.
2019. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Ne!
2019. dec. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Ne!!
2019. dec. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%
Mi lenne, ha az orvost kérdeznéd meg, aki ért is hozzá? ;)
2019. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nyilván az orvosom kérdezném, ha nem vonult volna el 3 hónapra szanatóriumba katéterezés miatt és el tudnám érni....
2019. dec. 12. 21:24
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Én beadattam.

A háziorvosom is azt mondta jól döntöttem. A védőnő is támogatta. A nőgyógyászom is azt mondta nagyon jó, és tanácsolja az apukának is.

Én amiett döntöttem úgy, mert mindig beleestem, nagyon gyenge az immunrendszerem, és így láttam jónak.

Ráadásul akorul fogok szülni amikorra írják hogy lesz influenza szezon. December január február ha jól emlekszem

Úgyhogy nem kockaztattam, nem szeretnék neleesni majd atadni a babanak.

2019. dec. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

En terhesen nem,amugy be szoktam adatni,meg az egesz csalad. Kislanyom minden evben hazahozta bolcsibol es ovibol is amikor nem kapott oltast,aztan itt fetrengett az egesz csalad 39,5C os lazzal. Volt hogy nem volt aki apolja a masikat,csak fekudt az egesz csalad egyszerre. Az en haziorvosom azt mondta,lehet ala is kell irnom,hogy sajat felelossegre nem kerem az oltast terhesen es az en hibam lesz ha elkapom es szovodmeny lesz.

Oltasd be a csaladtagjaidat,hogy ne hozzak haza,ne maszkalj ha indul a jarvany es akkor meguszod.

2019. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha te egy jó immunrendszerrel bírò nő vagy ès amùgy sem.betegeskedsz akkor minek?nem vagyok oltàs ellenes, kötelezőket beadatom a gyereknek de ezt az influlenza elleni izèt szerintem hagyd így terhesen, szerintem egèszsèges ember szervezete leküzdi a betegsèget enèlkül is.
2019. dec. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%
Utolso,pont a terhesseg egy immungyenge allapot,azert szoktak ajanlani,mert volt aki ilyenkor belehalt. El kene kerulni mindenkepp a megbetegedest. en ha nem 38 hetes lennek beadatnam,talan meguszom es megszulok a jarvany kezdeteig.
2019. dec. 13. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!