Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyenkor mihez viszonyítják a...

Ilyenkor mihez viszonyítják a terhességet?

Figyelt kérdés

Elvileg a terhességi koromhoz képest 7 nappal idősebb a babám a 12.heti genetikai uh szerinti mérések alapján. Azt mondta a genetikus doki, bogy ilyenkor nem számoljnak át semmit csak akkor ha 10 napot meghalad. De most melyik terhességi hétben vagyok akkor? "Papírforma" szerint ma vagyok 13+5 hetes, viszont uh szerint pedig 14+4 hetes. Jól gondolom, hogy ilyenkor az uh után számolják már a terhességi kort?


Egyébként az első uhn is 5 hetes helyett 6nak mondott a doki.



2020. jan. 22. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szülés dátumàt módosították, de számolni mensi alapján számolnak

Pedig az nekem nagyon nem biztos, szoptattam, szoptatok


/ 5 nap az eltérés/

2020. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nekem felírták mind a 2 dátumot és azt mondta a doki, hogy nem kell megijedni ha hamarabb érkezne a baba. A saját nőgyógyászomhoz pedig pár hét múlva megyek csak, a genetikus dokitól meg elfelejettem megkérdezni😁
2020. jan. 22. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Èn Németországban élek, itt minden doki szerencsére ugyan úgy méri az idöt és a nagyságot.


Minden egyes vizsgálatkor beírja a doki az UH gépbe(igen már ott a gépbe), az utolsó menstruáció kezdetét. A gép már ehhez viszonyít. EKkor a doki elkezdi méregetni és a mérések egyböl beírodnak a programba. A program úgy van megcsinálva, hogy pl x terhességi héten az 45mm-55mm normális egyes dolgok. Vagy is ha azon belül van a mérés akkor a doki csak annyit mond, hogy minden ok a baba rendesen növekszik. Ha ebböl a baba kilóg akkor megnézik miért.


Mert ha a baba túl nagy akkor nem biztos, hogy a terhességi hét más, lehet az anyuka cukros, és a baba túl gyorsan növekszik...

Ha a baba túl kicsi akkor lehet a baba nem kap elég vérellátást...


Vagy is elöször is ki kell zárni, hogy nem valami probléma áll a háttérben.

Persze csak akkor, ha a menstruációs ciklus a terhesség elött normális volt.


Vagy is itt azt akarom mondani, hogy nem a terhességi hét a fontos, hanem, hogy a baba bele essen abba az x-y nagyságba amiben lennie kellene.


AHogy majd a megszületett babák nagyságát is nézik. Pl egy 10 hós gyerek lehet 7-9 kg között(nem tudom pontosan), akkor ha a baba 10 kg akkor sem változik meg a kora 1 évesre, csak azért mert 1 kg-al nagyobb, de 6 kg-s babából sem lesz 5 hós mert túl kicsi a súlya... Ugyan ez vonatkozik a magzatokra is. Attól mert túl nagy még idösebb nem lesz, a fejletsége még nem magasabb.

2020. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es válaszoló! Nehezen jött össze a baba szoptatás alatt?
2020. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


Nem

Pedig a 3. Vérzésem nem jött.. előtte is összevissza az a 2 is. / nem volt kiváltva étkezés még:


Terveztük de a2. Hónap sikeres volt... meglepetés volt.



/első baba 5 hónap alatt jött/

2020. jan. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszi, egyes! :) Én i szoptatok, 13,5 hós a babám, most jött meg harmadszorra. Nem védekeztünk, idáig még sajnos nem sikerült újra terhesnek lennem. Remélem most majd összejön. 😀
2020. jan. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 khniki ***** válasza:
Nekem átírták a szülés dátumát és valóban az a számítás bizonyult helyesnek.
2020. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyébként nehez meghatározni, hogy ki számolnjóp.


A terhesség a hiedelmekkel ellentétben nem x napos, hetes.

38-42. Hétig tart.


1. Babával nagyobb volt 3 nappal a 12. Hetin a uh szerinti méret.

/Előtte is/


Sőt rövid ciklusaim voltak.. 9-10. Napi peteéréssel.

Nem írták át a terminus dátumát.


Mégis mensi szerint 41+1 született spontán, a mai átlaghoz képest kisebb babám.


Tehát hiába tudtam mikor volt ovu..’mikor voltunk együtt..( pont úgy esett, hogy 2 alkalommal a hónapban)

Aszerint pedig 41+4:született.

/ családi anamnézis 41. Héten szülni..../

2020. jan. 23. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!