Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogyan viselte a második...

Ki hogyan viselte a második terhességét?

Figyelt kérdés
Nekem az elsőnél szinte semmi panaszom nem volt. Egyszer hánytam el magam,max bizonyos szagoktól elkapott az émelygés de semmi más nem volt. Mennyi az esélye annak,hogy a másodiknál is így lesz,vagy éppen ellenkezőleg,kinek mik a tapasztalatai?
2020. jan. 13. 10:51
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat egyszer sem hánytam el magam
2020. jan. 13. 10:51
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem mind a 4 tünetmentes volt, csak nőtt meg mozgott a hasam. 😊
2020. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Volt egy kis gyomorsavam a végén, de ennyi.
2020. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő szinte ugyan olyan volt. Veszélyeztetett nehéz komplikált. Mindkettőnél majdnem 20.hétig hánytam. Mindkettőnél véreztem, elsőnél 10x rosszul tapadó lepény miatt másiknál 5x, 2 cm hematomám volt, mindkettőnél 3 bélgyulladás, elsőnél toxémia,másodiknál kezdődő toxémia. Elsőnél borzalmasan fájtak a forgóim, somazor menni alig bírtam. A másodiknál ott volt még a nagyobbik is (34 hónap van köztük) még is könnyebb volt.
2020. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én egyiknél sem hánytam vagy émelyegtem, jó étvágyam volt végig. A másodikkal kevesebbet híztam és kevésbé vizesedtem, jobban is éreztem magam, viszont félidőtől kinyílt méhszáj miatt jobban oda kellett figyelnem magamra, több pihenés stb.
2020. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnél hánytam a 6.héttől a 10.ig. ezen kívül semmi problémám nem volt.


A másodiknál is rosszul voltam a 8.héttől a 10.ig. elég korán elkezdődött a derékfájás, az utolsó hónapban már jajgattam ha fel kellett állnom az ágyból. Ezen kívül a 7.héttől a terhesség végéig fájt a hasam, enyhébb mensis görcshöz tudnám hasonlítani. Magnéziumon éltem. Volt hogy erősebben éreztem ezt a fájdalmat, nagyon féltem hogy koraszülés lesz belőle. Amikor eljutottam a 30.hétig, onnan már csak az járt a fejemben hogy legalább még a 35.hétig húzzuk ki. Alig vártam hogy túl legyek rajta. Szerencsére nem lett probléma, végül a 40.hét után indítani kellett.

2020. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utáltam. Aggódtam az elején, majd nehez volt utana. Fájt mindenem, alig vártam, hogy vege legyen. Az elsőhöz képest a második pokoli volt.
2020. jan. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A lányomnál minden tökéletes volt 😊

Még csak hányingerem sem volt! Fitt voltam.

Most ikreket várok. Pokoli. Az elején mindentől rosszul voltam. Még a víz is kijött belőlem. Állva tudtam volna aludni.

Kicsivel több mint félidőnél vok.

A hús féléket még most sem kívánom

Már nehezemre esik az ágyból is kikelni. Fáj mindenem (nyilván a gyorsabb súly gyarapodást nehezen viseli a testem) pihegek, lihegek. És mindig fáradt vok.

Félek h nehogy túl korán érkezzenek, ugyanakkor alig várom már h vége legyen.

2020. jan. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2
2020. jan. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy véletlen elküldtem előbb.


2. Terhesség nehezebb nekem.

Nem nehéz.. de nem olyan könnyű, mint az első volt.


Nagyobb a baba, nagyobb a hasam.

A nagy csak 1,5 éves 5 hetem van vissza még.

Sokkal nehezebb ekkora gyerek mellett, mint munka mellett volt, pedig a naggyal ilyenkor még dolgoztam, utaztam is naponta sokat.


Egyikkel sem voltam émelygős, hányós. /Gravida jött ki, de hamar rájöttem szerencsére/


Elsőre később gémberedtem / fekvésből-ülésből

Nehezen indulás/

Szeméremcsonti fájdalom is előbb jött.


Az elején nehezen emeltem a babát.. beszúrt..

9-10 hónapos volt, nem járt még

2020. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!