Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért fontos az apuka vércsopo...

Miért fontos az apuka vércsoport meghatározása?

Figyelt kérdés
22 hetes vagyok, az en vercsoportom A+ (rh+) es a haziorvosom mondta h az baj ha meg az apukat a nőgyógyász nem küldte el vércsoport meghatározásra. Lehet ebből baj?
2020. jan. 24. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem. 2 lányom vam, de apukát 1x se küldték el vércsoportot nézni. Én AB + vagyok.
2020. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hallottam még ilyet, én is A+ vagyok, 2x szültem és nem kellett apát vérvételre küldeni.
2020. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz belőle baj. Akkor okoz gondot, ha az anya rh negatív és a baba rh pozitív.


Így, hogy neked rh pozitív a véred nem kell az apát vizsgálni. Nekünk sem kellett én 0+ vagyok.

2020. jan. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lol. A háziorvosodnak még nem volt kismamája? Majd az összes apukát még tbre megvizsgálják persze. Az rh összeférhetetlenséget is a te véredből nézik, te kit nevezel meg apának, az egy dolog.
2020. jan. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
2020. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Szia, akkor szoktak apai vérmintát kérni ha valamilyen ellenanyagra pozitív a vérminta. Ez lehet az Rh(D) is, de nem csak ez, mert vannak kisebb vércsoportok, amiket nem ismer az átlag ember.

Ekkor megnézik, hogy az apától orokolhetett e olyan vércsoportot a magzat, mert ha igen, az igényelhet odafigyelést.

2020. jan. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Én épp most voltam ellenanyag szűrésen (B Rh+) , de senki nem mondta, hogy a férjemnek is mennie kéne, illetve ezt még mástól sem hallottam. Szerintem a háziorvosod nincs tisztában a dolgokkal.
2020. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7es! Itt olyan vércsoportokról van szó, amit nem sok ember ismer. Te sem. Pl az E. Ha a magzat örökli az apától, és átjut az anya vérébe, az anya ellenanyagot termelhet a magzat vércsoportja ellen. És ez visszajut a magzatba.

Ilyenkor kell menni az apának is vércsoport meghatározásra.


Amúgy meg : apa is fizeti a tb-t, csak kijön belőle egy vérvétel.....

2021. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7 es vagyok, édesanyámnak kellett mennie folyamatosan szűrésre pontosan az ellenanyag miatt , viszont édesapámat nem küldték el.
2021. márc. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!