Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segíteni nekem. Csütörtökön...

Segíteni nekem. Csütörtökön megyek dokihoz de addig nem bírom ki hátha van köztetek olyan akinek hasonló volt a vércsoport eredménye?!

Figyelt kérdés

Első vércsoport vizsgálatnál minden negatív volt.Most amit kaptam annyi minden van a papíron,h.megijedtem.27hetes vagyok..AB negatívos vagyok.Ellenanyagszűrés:pozitív.Direkt Coombs:negatív.Egyéb vörösvérsejt antigének:C-E-c+eCw-K-.Vörösvérsejt ellenes antitestek.Enzim reaktív antitest.

Trannszfúziós javaslat.Beteg csak C,E,Cw,Kantigénekre negatív választott vörösvérsejt koncentrátummal transzfundálható.

Mi a csuda ez? Baja lehet ezek miatt a babának?Bocsánat tudom hosszú lett de hátha van olyan akinek hasónló értékei voltak/vannak és tudja mi mit jelent.Köszönöm.


2019. nov. 25. 16:09
 1/10 A kérdező kommentje:
(Segítsetek) bocsi rosszul írtam.
2019. nov. 25. 16:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasd el és csütörtökig nyugodj meg!

[link]

2019. nov. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Valószínűleg nem ugyanaz a vércsoportja a babádnak, mint neked, és elkezdett ellenanyagot termelni a szervezeted ellene. Lehet, valami injekcióval kezelni tudják, mint az antiD, rosszabb esetben vérátömlesztést kap majd a baba. Hívtad az eredménnyel az orvosod? Ő biztos tudna megnyugtatót mondani, ne várj vele csütörtökig. (Nekem is ez a vércsoportom, nem volt vele gondom, de mint kiderült, a kisfiam is negatívos lett, apa pozitívos)
2019. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Már az első vérvétellel ezt kellett volna nézni ezt! Én is rh- vagyok. Volt egy miss ab-om februárban, akkor egyből kaptam antiD injekciót. A mostani terhességemnél negatív lett az ellenanyagszűrés. Holnap négyek a 24.heti cukorterhelesre, de ezt is ugyanúgy fogják nézni nekem! Házi orvos, nőgyógyász , védőnő nem is értem senkinek nem jut ez eszébe ... pedig sajnos veszélyes is lehet!!
2019. nov. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Nézték már ez elött is akkor minden negatív lett.Most változott.Semmi panaszom nincs vérképen rendben,csak ez a vércsoport aggaszt. 4hét múlva újra megyek ellenőrzik.Nőgyógyászomat nem értem el.Anyosom 2 orvossal is beszélt,mondta nincs semmi gond amíg zárt a méhszáj.Részleteket egyenlőre nem tudok mert még várom a hívását,h.részletesen elmondja mit beszélt a dokikkal.Köszönöm nektek is.
2019. nov. 25. 18:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ne ijedj meg valószínűleg semmi baj nincs! Mivel nem írtak specifikus vércsoport antitestet akkor valószínűleg nem a magzat ellen termelsz antitestet. Pl anti-D antitest na az gáz lenne de neked nem az van!

A többi szöveg csak azt jelenti h meghatározták "kisebb" vercsoportjaid, és kikötik hogyha vérre lesz szükséged akkor csak olyat kaphass ami megegyezik a tieddel a "kis" vércsoportokban is. De terheseknek meg szülő nőknek amúgy is olyat adnak szerintem.

2019. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: anno nekem azt mondták h enzimreaktiv antitest lehet kis megbetegedestol is (lehet h észre sem veszed de az immunrendszered küzd épp). Szóval 99% nincs baj ;)
2019. nov. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,Nagyon Köszi,h.írtatok!
2019. nov. 25. 18:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a magzatnak. Nem csak kétféle vercsoporrtendszer létezik, hanem sokkal többféle, csak a koztudatban az ABO és az rh ismert. Ez a lelet csak annyiból fontos, hogy ha Neked vért kell kapnod valamiért, akkor nem ad hatnak bármilyen, csak keresettet, ami a fent leirt antigenekre negatív. Nyugodj meg, semmi se fog történni.
2019. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. nov. 25. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!