Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes kismamaként ihatok...

10 hetes kismamaként ihatok még fröccsöt? Nagyon kívánom.

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet, hogy nem ártana, de ne igyál. helyettesítsd szőlő lével és ásványvízzel. hasonló íze lesz
2010. júl. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem max. napi egyet ihatsz, de én semennyi alkoholt nem iszom, biztos, ami biztos. Rubint Réka ajánlja a napi 1 dc vörösbort a kismama DVD-jén.
2010. júl. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, jobb lesz a vérképed.
2010. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ha nagyon kívánod, egy decit megengedhetsz magadnak, de ne legyen belőle rendszer.Azt mondják, hogy mivel nem tudni, hogy mennyi a biztonságos mennyiség terhességben, ezért lehetőleg egyáltalán ne igyunk.De azért ritkán ( 3 havonta egy deci) belefér.Én 31 hetes vagyok.Eddig 3-szor ittam 1 dl vörösbort.Tesóm esküvőjén, lánybúcsúján, meg anyósom 50 éves szülinapján.Mondjuk, ha nem lett volna alkalom rá, nem ittam volna.Otthon eszembe se jutna.De úgy a fejembe szállt, és még másnap is lelkiismeret furdalásom volt.Csak óvatosan. Mert bár a méhlepény megszűri a dolgokat, azért átenged valamennyit.A babának ilyenkor még nem működik a mája, és egyenesen az agyába jut.Az ő kis testében jóval nagyobb koncentrációt ér el a méreganyag.Én már nem iszom a szülésig.De ha nagyon kívánod, egy pár kortyot simán engedélyezhetsz magadnak.
2010. júl. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a sörrel vagyok így.Nagyon-nagyon kívánom.Sőt az első terhességemnél is ittam,még szopi alatt is.Barnasört a tej miatt,igaz az alkohol tartalmú,abból keveset ittam,de a hűtőben mindig volt alk.mentes sörike..... mostis folyik a nyálam.... :)

Nálunk nem lett semmi baj,szóval mértékkel,ha jól esik igyál.

Lehet nem a sörtől,lehet attól,de annyit tejem volt,h ihaj... remélem mostis bejön! :)

2010. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja,igen meg a vörösbor.Apósomékhoz ahányszor lementünk,mindig kínált házi vörösborral,olyan jó volt elnyalogatni!!!!
2010. júl. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Semmiképp sem rendszert csinálni..., csak épp halászcsárdába készültünk, s a sült hal számomra elképzelhetetlen fröccs nélkül; mostanáig... :)

Köszönöm a hozzászólásokat!

2010. júl. 24. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!