Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elvetélnék annak mindenképp...

Ha elvetélnék annak mindenképp lenne valami előjele?

Figyelt kérdés

6 hetesen voltam ultra hangon, ahol a doki megállapított, hogy egy élő, egészséges, kicsi terhességem van. Volt szívhang is, meg is mutatta.


Azóta csak cytológia volt, és egy vérvétel ahol minden rendben volt.


Jövőhéten megyek a következő ultrahangra ekkor már 13 hetes és 1-2 napos leszek.


Kicsit elkezdtem félni, hogy esetleg azt mondja a doki, hogy nincs már szívhangja a babának.


Jogosan aggódom, vagy mindenképpen lett volna valami látszata, ha egy halott magzat van bennem akár hetek óta?


Néha görcsölgetek, de pihenésre elmúlik, vérezni nem véreztem, rózsaszín folyásom se volt, semmi.


Terhes tüneteim sincsenek, de nem is voltak.


2020. jan. 28. 13:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnos nem minden esetben vannak jelei h elhalt a magzat.

De sokkal gyakoribb az mikor észlelhetöen baj van.

Ha nincs panaszod (görcs, vérzés) ne aggódj emiatt.

Egyébként szerintem uh előtt sokunkban felmerül ez a "vajon minden rendben" kérdés.

Boldog babavárást, és ne stresszelj/

2020. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen tudom, csak azért aggódom ennyire, mert nagyon sok idő telt el, és pont a kritikus első trimeszterben.


Van már egy lányom, ott 9 hetesen mentem először vizsgálatra, mert későn derült ki a terhességem, és a 12 hét elejére kaptam időpontot genetikai uhra, így ott csak 3 hét telt el a 2 vizsgálat között. Most meg 7 hét, ami nagyon sok =/

2020. jan. 28. 13:57
 3/12 anonim ***** válasza:
59%

Sajnos igaza van az elsőnek, hogy ritka, de előfordul, minden előjel nélkül. Ez a ritkábbik eset. Én 7 hetesen voltam, mikor volt szívhang, utána csak a 12 hetesre kellett mennem. Ismerem az érzést, amin átmész, nekem is ahogy telt az idő, úgy aggódtam egyre többet. De szerencsére a 12.hetin is minden rendben volt, uh próbálj meg ne aggódni. Tudom, nem egyszerű, de minden rendben lesz. Boldog és nyugodt babavárást kívánok.


Egy 14 hetes kismama

2020. jan. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Sziasztok!

Én lennék az ellenpélda. Tavasszal megtörtént velem, hogy 6 hetesen voltam ultrahangon, ahol a méreteknek megfelelt a baba. Én is csak a 12.heti ultrahangra kaptam időpontot. Teltek a hetek. Nagyon enyhe tünetekkel. Mivel első terhesség volt nem tudtam, hogy mi a normális mi nem. Utolag tudtam csak be egy két tünetet, hogy lehetett a vetélés jele is. 12. heti ultrahangon egy nappal görcsre ébredtem, majd beindult a vérzés, szaladtunk a korházba ügyeletre. Ultrahangon üres magzatburok volt.

Én azóta azt javaslom, hogy aki teheti nézesse sűrűbben, mert az a sokk ami ért akkor azt hónapokig nem tudtam feldolgozni. Mikor abba a tudatban vagy, hogy minden rendben, majd egy nap választ el, hogy lásd a babádat, erre ez történik. Csak sírtam utána.

Viszont hogy megvannak erősen a terhestünetek az jó jel. Még annyi volt utolag hogy hulla sápadt voltam sokszor, a derekam fájt sokszor, de azt hittem a munka miatt.

2020. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem ijesztgetni akarok, csak létező dolog ez. Viszont biztos ritka, mert én sem nagyon olvastam ilyenről, hogy egészen 12.hétig nem indult be a vérzés.

Neked van egy lábyod is, szerintem ez is erősitsen, hogy már volt egy egészséges terhességed, van mihez viszonyitanod is.

Minden rendben lesz!

2020. jan. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen van egy egészséges lányom, de sose volt vetélésem. Még a doki is meglepődött mikor mondtam, hogy a 2. Terhességemből a 2. Baba lesz.


A legtöbb nőnek ilyenkor már volt missed abja, kapartatása, stb.


Szóval a doki se nyugtatott meg, hogy nem lesz semmi gond.

2020. jan. 28. 14:40
 7/12 A kérdező kommentje:
És ha a 7. 8. Héten elhalt a terhesség és azóta bennem van, nem távozott semmilyen módon, annak se kéne valami jelnek lennie? Nem lennék rosszul vagy valami?
2020. jan. 28. 14:43
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lennél rosszul. Nálam a 6 hetes uh-n minden rendben volt, 8 hetesen már nem volt szívhang (nem is nagyon nőtt A 2 hét alatt) és csak 12 hetesen kezdtem el vérezni.
2020. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én írtam a hosszu sztorimat, nekem is ugyanaz volt mint az utolsónak. Már elhalt korabban a terhesseg. Nekem utes volt a magzatburok a verzeskor.
2020. jan. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De elég fura ez a doki, hogy ilyeneket mond. Én nem aggódnék úgy a helyedben. Amúgy nekem végig rossz érzésem volt a terhesség kezdetétől, hogy vmi nincs rendben. Aztán úgy alakult, hogy nem tudtam többször nézetni.
2020. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!