Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az Rh negatívosok, ha spontán...

Az Rh negatívosok, ha spontán elvetélnek, és nemtudnak róla, rizikónak vannak mindenképp kitéve? Mi történhet igy egy köv. Terhességnél? Vki tud erről vmit?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
ellenanyagot termelsz, nem is keveset, de ez tudják nézni, mérni.
2011. jún. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hányadik héten történik, a baba milyen vércsoportú. Vérvételt csinálnak. Nekem 2 spontán volt nem kaptam semmit, pedig aggódtam, hogy a 2. azért ment el, mert ellenanyag termelés volt, de nem. 3. terhességnél végig nézték az ellenanyagot, de csak a szülés után kaptam Anti-D-t (o+ volt a gyerek vércsoportja). A mostani terhességemnél is nézik, de ha nincs gond, akkor csak szülés után adnak szurit.
2011. jún. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Végig nézik az ellenanyagot a terhességeknél, de ha olyan kicsi a terhesség, hogy nem is tudsz róla, akkor még saját vére sincs, így gondot se tud okozni.Mire vére lesz a magzatnak ami a te véredbe kerülve ellenanyag termelést vált ki, addigra tudsz a terhességről is, és megkapod az antiD injekciót.
2011. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De azért nagyon kell figyelni. Ismerősöknél volt így. Az első babánál nem vették észre... Túl is hordta, addigra kb lebontotta az anya vére a babáét, egy hónapig küzdöttek érte(újraélesztés,s tb), szerencsére mára semmi baja. a másodiknál már Pestre jártak, de egy hónappal előbb kivették a babát, így is sokszor adtak neki vért, mire letisztult az.

Náluk mindkét baba pozi vércsoportú lett. A harmadik babát már nem is javasolták, mert ugye egyre többet termel a szervezet.

Nem tudom, hogy ez mennyire szélsőséges eset, de biztos, hogy figyelni kell!

2011. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!