Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Èn kaphatok majd szülési,...

Èn kaphatok majd szülési, anyasági pénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok most vagyok korul belul 5-6 hetes es angliaban elunk, nem sokara megyunk haza de addigara mar leszek olyan 16 hetes korul es azt olvastam hogy aki 12 het elott nem jart terhes gondozasra annak nem jar semmi... esetleg valaki jart mar ilyen cipoben? Van valami tipp hogy hogyan lehetne ezt meg oldani? Hallottam mar olyanrol is hogy haza utazott az illeto adott egy boritekot a holgynek aki vegezte volna a terhessegi gondozast es siman meg kapta a penzeket..

De szerintem nekem nem lenne jo ilyesmi mert nincs aktiv tehat zold TB-m es azt gondolom lassak, le tudjak kovetni hogy azt akkor fizettem ki es korabban nem volt igy hat nem is tudtam volna jarni terhessegi gondozasra.. vagy nem neznek vissza semmit?

Szerintetek?


2020. jan. 31. 21:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak az egyszeri anyaságitól fogsz elesni, ha jól emlékszem.
2020. jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én Hollandiából költöztem haza a terhességem 18.hetében. Itt folytattam a terhesgondozást, és megkaptam az egyszer anyaságit.
2020. jan. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem adtam senkinek boritékot.
2020. jan. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha jársz Angliában terhesgondozásra (nem tudom hogy van-e) és utána itthon folytatod akkor az ott kapott pecsétet is elfogadják az egyszeri anyaságihoz. Igaz én Ausztriában kezdtem és 20 hetesen jöttem vissza, de nekem így volt.
2020. jan. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%

Az egyszeri anyasagi alanyijogon jar. Tehat, anyakonyvezteted a gyereket Magyarorszagon, és az anyakonyvi kivonattal tudod kervenyezni.

Ha kulfoldon jarsz terhesgondozasra azt is beleszamítjak a többi tamogatashoz. En a tb-t mar most elkezdenem intezni, mert hosszadalmas ugyintezes lesz.

2020. jan. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a valaszat :)
2020. febr. 1. 00:56
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Az egyszeri anyaságit megkapod, 4 pecsét kell hozzá a kiskönyvbe, mindegy, mikorról. Amúgy nem tudom, mit kell remegni érte, kb a hazarepjegyed drágább lesz.
2020. febr. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
De ha nem itt éltél nem ide adóztál miért is várnál bármilyen pénzt innen? Igényeld meg Angliából.
2020. febr. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
23%
8as,közlöm anyasági minden külhoni magyarnak jár, éljen bárhol a világon. Bármelyik konzulon lehet kérni amikor a magyar anyakönyvet intézik. Ennyire ne legyél irigy, csak mert másnak volt mersze máshol élni, dolgozni.
2020. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
7-es nem remegek erte a sz@ros 60 ezert ft-ert csak kivancsiskodom es innen mar meg kaptam de ami jar az jar :)
2020. febr. 1. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!