Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek visszatérő...

Izabella220 kérdése:

Volt valakinek visszatérő torokgyulladása terhesen? Rövid időn belül? Mit szedtetek rá, volt aki többször szedett antibiotikumot a terhessége során?

Figyelt kérdés
2020. febr. 9. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Herbal Swiss pasztillát 3 óránként. Terhesek is alkalmazhatják. Citromos víz, kamillás gőzölés. Tea, de nem forrón.
2020. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valójában az zavar, hogy 2hete szedtem el egy antibiotikum kúrát. Most attól tartok megint kellessz, teljesen kivagyok attól h amúgy ritkán vagyok beteg, de most terhesen amúgy is van mindig min aggódni, ez csak fokozza.
2020. febr. 9. 17:51
 3/8 anonim ***** válasza:
1vagyok. Kamillás teát, gyulladáscsökkentő
2020. febr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is folyamatosan meg vagyok fázva (6,5 hónap alatt annyit voltam, mint egész életemben), vmi gyulladásom is volt. 2 hetig szedtem antibiotikumot, de nem szeretném megfázás, nátha, torokgyuszi alatt is. Árt a magzatnak hosszú távon.


Jobbulást kívánok!

2020. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem fogproblémák miatt kellett 2-szer is antibiotikum kúra. Inkább az antibiotikum (Ha az orvos felírja!!!) mint a fertőzés.
2020. febr. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot akkor kéne szedni, ha biztosan bakteriális eredetű a fertőzés. Egy vírusos torokgyulladás esetén semmi értelme. A túlzott antibiotikum fogyasztás nagyon káros, amikor valóban szükség lenne rá, akkor már nem fog hatni.
2020. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Torokgyulladásra antibiotikumot? Te jó ég! Arra való a meleg tea és a többi. Pl. Tantum verde. Az antibiotikum terhesség alatt nem annyira jó a kisbabának.

Én terhesség alatt arcüreg, fül és tüdőgyulladásra szedtem antibiotikumot. Nekem ez egyszerre volt. Közben 2 családtagom is szedett antibiotikumot. Erre kellett.

2020. febr. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem, amikor ilyen jellegű problémám volt terhesen (torok- és naykfájdalom) hetekig, kiderült, hogy pajzsmirigygyulladás. Úgyhogy ha nem múlik, akkor háziorvos vagy fül-orr-gégész nézzen meg és ha szükséges, továbbküldenek endokrinológushoz. Jobbulást!
2020. febr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!