Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pocakkemênyedés a 15. héten?

Pocakkemênyedés a 15. héten?

Figyelt kérdés
Nem tudom lehet-e keményedésnek nevezni, de màsodik napja érzem reggel és este a pocakomat keménynek. Màr a mensi szerű görcsök eltűntek, lehet, hogy most így érzem hogy nő a méhem és a szalagok? A méhszàjam zàrt. Köszönöm, ha leírod a tapasztalatodat!
2020. febr. 9. 23:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy fájdalmam nincs, csak az a keményedő érzés az alhasban.
2020. febr. 9. 23:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is keményedik. Mellette hol bal hol jobb oldalt szúrkál a petefészkem. Szerdán voltam dokinál, azt mondta normális, nő a méh, nyúlnak a szalagok.
2020. febr. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előzó vagyok, szintén 15 hetes, de én a 13. Héttől érzem azért említettem meg a dokinak.
2020. febr. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az nem keményedés, ha hosszabb időn át érzed. A keményedés az, amikor összehúzódik a méh, és tényleg bekeményedik. Ilyen kis terhességnél olyan érzés mintha egy gombócba állna össze, majd kienged. Az egész csupán másodpercekig tart.

Az más, ha estére nehéznek érzed az alhasad. Az természetes. Érzed, ahogy nő. Reggel meg azért érzed jobban, mert az éjszakai sok fekvés után kell egy kis idő, mire elrendeződnek a dolgok 'odabent' felkelés után.

Ha nagyobb lesz majd a babád, látni is fogod a pocakod alakján, hogy ha sokat fekszel egy oldalon, akkor a baba is 'félrecsúszik' ; illetve Ő is azon az oldalon keres magának kényelmes helyet :)

2020. febr. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt most a második babánál, kb a 14. hétnél kezdődött. A doki azt kérdezte hányszor van egy nap 2-5, 5-10 vagy inkább 20 alkalom? Pihenésre hogyan reagál? Reggel mikor felkelek érzem-e?

Mivel napi 2-3-nál nem volt több, pihenésre és magnéziumra jól reagált a dolog, így megnyugtatott, hogy nincs baj. De mivel nekem kicsit meg van rövidülve a méhnyak, így óvatosságra intett.

2020. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!