Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyosan természetes szülés?

Túlsúlyosan természetes szülés?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a tapasztalatok. Ha valaki nagy (100kg felett van) túlsúllyal szül, mekkora esélye van a császárnak? Az orvos inkább arra hajlik, vagy minden probléma nélkül képes természetes szulesre? Jelenleg 25 hetes vagyok, még ez nem került szóba az orvosnál. :)
2020. febr. 11. 08:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne lennél képes?
2020. febr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
A tulsúly semmiben nem nehezíti a természetes szülést. Konkrétan a császár veszélyesebb lenne.
2020. febr. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

A túlsúly nem akadályozza a természetes szülést, császárnál viszont erösen ronja a sebgyógyulást.

Viszont még van idöd a szülésig leadni jópár kilót, én a helyedben erre törekednék. (Ekkora túlsúllyal az teljesen problémamentes, ha a terhesség végére 20-25 kilóval könnyebb vagy, ez neked is meg a babának is jót tenni!)

2020. febr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A császárt "sem szokták szeretni" az orvosok a vastagabb réteg miatt. Túlsúlyosaknál szülés közben és műtét közben is nagyobb a kockázata ennek-annak. (Pl. magas vérnyomás vagy gerincprobléma gyakoribb, ami viszont már lehet oka műtétnek. Műtétnél meg nehezebb lehet az érzéstelenítés és nagyobb lehet a műtét kockázata, mint pl. trombózis.) Ha kiderül, akár terhesség alatt, akár menet közben, hogy kell, ugyanúgy életet/egészséget mentenek vele, mint másnál, de önmagában csak a túlsúly nem ok a műtétre.
2020. febr. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

130 kgval természetesen szültem.


Probléma mentes terhesség, extrém gyors (3 óra vajúdás, 2 kitolásra megvolt a gyerek) szülés.


Gátvédelemmel.


A szülés után kaptam vérhigítót a túlsúly miatt trombózis megelőzésére, de csak míg benn voltunk a kórházban, 3 napig.

2020. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
100+ kg-mal szültem természetes úton. (Igaz, hogy nagyon magas is vagyok, de akkor is sok a kg.) Rákérdeztem ugyanez miatt, de az orvos mondta, hogy "minden adottságom megvan" hozzá, szó sem volt onnantól császárról. Végig problémamentes volt a terhességem, szerencsére csak annyit szedtem fel, ami szülés után egy az egybe le is ment. Szülés után nem sokkal vígan szaladgáltam, mintha semmi se történt volna. Nem volt vérveszteség, viszont 12 óra vajúdás volt. (8 óra után burkot repesztettek, mert addig kb 2 ujjnyi lett a tágulás.)
2020. febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen magas vagy a 100 kilóhoz? Én 90 kiló vsgyok a 163 cm-hez, de 36 hetes. Előzővel is ennyi volram, siman szültem. Mondjuk szülés után könnyen lefogyok.
2020. febr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Nekem császár lett miatta. Legalább is azt mondta a végén az orvos hogy ha lefogyok a következő lehet természetes úton.

Viszont ez inkább orvos függő. Van 2 ismerősöm is aki 150kg+ és az egyik 5 a másik 11 gyereket szült természetes úton.

2020. febr. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A sógornőm bőven 100 kiló felett szült mindhárom alkalommal hüvelyi úton. Annyi, hogy a második és a harmadik gyereknél indítani kellett, mert nem és nem akart beindulni, az orvos szerint a túlsúly és a kora együtt okozták ezt (38 és 41 éves volt ezeknél a szüléseknél). De gyorsan és problémamentesen szült, gyorsan gyógyult.
2020. febr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szèpen köszönöm a választ mindenkinek. :)


Igen tervben van hogy ha tudok addig fogynék.

Igazából én is úgy gondolom, hogy abszolút nem okozna gondot, de orvosilag nem tudtam hogyan állnak hozzá. De meg nyugodtam, hogy ez nem akadályoz semmiben, illetve nem császároznak feltétlenül ez miatt.

2020. febr. 11. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!