Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a jobb a természetes...

Melyik a jobb a természetes vagy a császáros szülés?

Figyelt kérdés
És miért? Fájdalom, felépülés szempontjából?

2019. ápr. 22. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Ezt így nem lehet megmondani. 3 hete szültem természetesen és semmi bajom nem volt már a szülés másnapján. Azóta sem fáj sehol. Akit vágnak vagy reped alul annak nyilván sokkal jobban fáj még sokáig. A császárt is mindenki máshogy viseli.
2019. ápr. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Figyu , én érdemben nem tudok neked válaszolni, most fogok szülni szeptemberben először , DE nagyok bizom abban hogy természetes úton tudom világra hozni a kislányomat , csak amit olvastam a kettő közötti különbségről abból én azt vontam le hogy lehet hogy a szülés pillanatában fájdalom mentesebb egy császár , de a természetes szülés folyamán tudja a baba megkapni tőlem a szükséges hormonokat, amik akkor feszabadulnak egy női szervezetben !

Szóval igen, anyukám 20 órát vajúdott velem ... nagyon szenvedett , utána 3 évre rá az ocsemnel sürgősségi császár mert rá csavarodott a köldok zsinor a nyakára ... míg miután engem megszult pár óra múlva a fáradságon kívül kutya baja nem volt azonnal megindult a teke , addig az ocsemnel alig bírt lábra állni a tej beloveles se történt meg rögtön csak 3-4 nap múlva ! Aztán amikor hazajöttek a kórházból az öcsémmel ugye én is ott voltam 3 évesen és engem meg a kicsi tesomat, nagy fájdalmak árán tudott ellátni mert fajt neki nagyon a császár hege, most ugye ez 30 éve volt ... de a császár meg ma is egy nagy hasi mutetnek számít .... szóval bármennyire is fájdalmas a természetes szülés nem hiába ez a természetes ...


Nem olyan magas a fájdalom küszöböm fel is vagyok készülve a lehető legrosszabbra, de ha nem indokolt egészség ugyileg engem tuti nem fognak megcsaszarozni!

Az már más kérdés ha orvosilag indokolt akkor nem kérdés ! De amúgy egy természetes szulesbol hamarabb felépül az ember mint egy császár után!

De biztos lesz itt olyan anyuka aki tapasztalatból ír, mert mondom én csak akit össze szedtem infót eddig erről az alapján alkotom a véleményem !

2019. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Csaszaros voltam a kislányommal. Epi nem hatott rendesen így éreztem, ahogy vágnak. A hasizmom annyira be volt görcsölve h nem tudták elsőre széthúzni, beszéltek hozzám h nyugodjak meg, közben felment a vernyomasom. Sipolt a gép a fejem mellett, ha jól emlékszem a pulzusom majdnem 200 volt. Rögtön nyugtatóztak, és fájdalomcsillapítót is kaptam pluszba. A kicsi hamar kint volt, és igazából komplikáció sem volt, hiszen "csak" én feszültem be, hiába programcsászár volt fájásgyengeség miatt... Szóval nekem végig fájt a császár, utána nem fájt, mikor a fájdalomcsillapító meg a nyugtató együtt hatott. Az első felállás is brutal volt, ahogy minden mozdulat pár napig. 2 héttel utána viszont simán sétáltam, lepcsoztem úgy mentem vásárolni már hipermarketbe.


Szóval nem törvényszerű az sem h a császár akkor nem fáj, csak utána.


Lehet h fáj a műtét, lehet h nem. Lehet h fáj utána, lehet h nem. Lehet h fáj a sima szülés, lehet h az nem annyira. Lehet h utána könnyen felállsz, és lehet h utána sokáig fájni fog.


Mindegyik esetben fenall komplikáció lehetősége, mindegyik mehet tök simán, és lehet szó életveszélyről. Ezen nem érdemes agyalni én már csak tudom. Orvossal érdemes konzultálni, ő ugyis mondja ha van sajátod, hogy ő mire lát lehetőséget a te helyzetedben, mi a helyzet a babával, veled, laborértékek, mehszaj, méhlepény, farfekvés, stb.

2019. ápr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Minden szempontból jobb a természetes: hormonálisan, a babának, az anyukának, csak épp a dokiknak nem, mert más egy fél órás műtétet elvégezni a munkaidejében, meg más a vasárnapi ebéd mellől elindulni és egy akár 20-30 órás vajúdást is kivárni.
2019. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

Lehet lepontozni de örülök hogy nem normál szülésem volt. Harant fekvés miatt esélyem se volt arra hogy ne császár legyen.

Minden komplikáció és fájdalom mentesen ment.

Az első pár nap nehezebb a vágás miatt de hipp hopp elmúlt.

Viszont a normál szült barátnőimnél ezek voltak :

- fél évig fájdalmas szex

- inkontinencia

- nehezen gyógyuló seb ( gátmetszés)

2019. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Császárral szülni egy életmentő vagy fennálló komplikáció miatt kell. Aki azt "választja", az a fájdalomtól fél.

Nekem csak természetes szülésem volt, semmi fájdalmam nem volt utána és azóta sincs hátrányom belőle. Én egy hasi műtéttől és annak következményeitől sokkal jobban félek.

2019. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Császáros. A 5. nap már bicikliztem még el nem kapott az orvos és meg nem tiltotta. A sima után rémálmaim voltak s 2 hétig alig tudtam mozogni , ülni.
2019. ápr. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettőnek van jó és rossz oldala...

Úgy vettem észre,hogy császáros anyukáknak nagy szívfájdalmuk,hogy nem tudták természetes úton megszülni a kisbabájukat. Nem tudom teljesen mit érezhetnek... Talán mivel nem éltek át olyan nagy fájdalmakat, cikinek érezhetik a természetes úton szülő anyukáknál... ilyenkor van az,hogy sokan arról számolnak be,hogy nekik milyen nehéz volt belőle felépülni,sokkal nehezebb ellátni utána a babát,mennyire kényelmetlen volt nekik stb.


Én természetes úton szültem jókora repedéssel és gátmetszéssel, szülés után eszméletlenül fájt,mihelyst elmúlt az érzéstelenítő.Nekem sem másfélnapig tartott ám felépülni. Több napig alig birtam ülni, fájt a pisilés, hetekig éreztem,hogy fáj,szúr a hüvelyem...


Persze egyénfüggő kinek,melyik a rosszabb, de abban biztos vagyok,hogy hülyeség összehasonlitgatni. A lényeg,hogy egészséges baba legyen a végén. Császárt meg nem kell szégyelni, örülni kell hogy kijött a baba épségben.

2019. ápr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

5: én természetes úton szültem kettőt, és nem biztos, h nem kérnék tervezettet császárt ha lenne harmadik.

Ha vágnak is, és fájdalmas a császár utáni seb, a mozgás, azt a mérhetetlen fájdalmat, kínt, amit természetes szülésnél élsz át (ráadásul nálunk nincs semmilyen fájdalomcsillapás!!) tehár azt a fájdalmat semmihez nem lehet hasonlítani!!

2020. jan. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
előző vagyok, elírtam, az első mondatot, tehát császárt kérnék ha nem is indokolt, mindenben egyetértek az ötös válaszolóval!!!
2020. jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!