Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? Melyik utat választanátok?

Figyelt kérdés
Van egy kapcsolatod,de még nincs egy éve hogy jársz a fiúval. Védekeztek,babát nem akartok,de teherbe esel.Amikor ez kiderül,a barátod hallani sem akar arról hogy baba szülessen,de te nagyon szeretnéd,ha már igy alakult.20év felett vagytok.Válalnátok az apa nélkül,vagy egy normális családot szántok a picinek,akinek apja is lesz.Várom a véleményeket,köszönöm előre is.
2008. nov. 20. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ez sok mindentöl függ. hogy le4sze az apánkívül segítség, hogy milyen karriert szántál magadnak, hogy anyagilag még ha az apábol semmi pénzt nem is tudsz kicsikarni, eltudsz-e látni egy babát. szóvaL sok tényezö van ami ezt a döntést befolyásolja. gondold végig jól, és arra gondolj mi az amit késöbb nem bánnál meg.


én 19 évesen mentem át ezen a szitun, és most 10 év után azt kell mondanom jól döntöttem, pedig nem tartottam meg. de olyan körülményeim voltak, hogy képtelenség lett volna egy baba.

2008. nov. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ.És igy ab után sikerült már teherbe esned? ha megkérdezhetem:)
2008. nov. 20. 17:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez függ egyéb sok tényezőtől, hiszen 1,2,3 emberről beszélünk.

Ha te úgy érzed megy apa nélkül is és kapsz otthonról elég támogatást, akkor nincs akadálya, mert "apát" találhatsz a kicsinek később is.

Viszont, ha utcára kerülnétek, meg intézetbe, meg nemtudom hova , akkor megfontolandó.

De mivel védekeztetek nem tehetsz róla, és a pasi nem segítőkész , mert csak pont olyan hibás mint te (semennyire), akkor mehetne a csávó keletnek és nyugatnak!

Azt nem mondom, hogy várj, lehet megijedt, majd meggondolja magát, arra készülj, hogy egyedül meg tudod -e csinálni!

Én a szüleim segítségével el tudnám vállalni, nem könnyen, de menne.

Ilyenkor viszont sajnálom , hogy nem a pasik esnek VÉLETLEN teherebe. Akkor ő most mit csinálna??

Nehéz döntés, de minél előbb!

2008. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem vetetném el a picit. Hidd el, ha az abortusz mellett döntenél, örök életedben lelkiismeret-furdalásod lenne. A párod véleménye is megváltozhat még. Elképzelhető az is, hogy megenyhül, ha látja majd a növekvő pocidat, vagy ha megszületik majd a gyermeke. Olyankor nagyon sok apuka megváltozik pozitív irányba! Ha te szeretnéd a babót, akkor mindenképp tartsd meg!
2008. nov. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz döntés elé állított az élet!!! Szerintem gondold át, hogy egyedül meg tudnád-e csinálni, az anyagi helyzeted engedi-e, mert azért valljuk be egy kis baba érkezéséhez ez elengedhetetlen. A párod mennyire áll negatívan a dologhoz, nem lehetséges, hogy megváltozik a véleménye?? Ha mégis egyedül maradnál lenne aki segítsen, aki támogasson lelkileg is?? Ha a családod melletted áll akkor szerintem képes leszel rá. 20 év felett egy babát elvetetni szerintem már nem igazán jó döntés. És mi van ha nem lehet többé gyereked?? Szerintem nagyon sok mindent át kell gondolnod nyugodtan. Én már nem vetettem volna el.


28 hetes kismama

2008. nov. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

most fontolgatjuk még csak a babát. egyszer egy nödokimat megkérdeztem, erröl és azt mondta nyoma sincs. ha nem mondom nem is látja igaz, olyan pici volt hogy még szívhangja sem volt, söt elöször az aszinsztens aki meg ultrahangozott azt mondta nem is vagyok terhes. de a teszt már mutatta.


akkor azért nem tartottam meg mert egyedül a világ másikfelén tanultam. ráadásul egy olyan fiutol akit nem életem párjának akartam. se anyagi , se család se senki. talán az utcára mehettem volna akkor max.

de ezt csak én érthetem. és nem bántam meg. persze más körülmények között más lett volna. ha itthon vagyok, ha már dolgozom, van pénzem, egy albérletem.

2008. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ja az elözö és az elsö voltam.
2008. nov. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű döntés ez valóban! Biztos mindketten meglepődtetek... Azonban ezt nagyon át kell gondolnotok! Barátnőmék csak fél éve voltak együtt, amikor hasonló döntés elé kerültek. Igaz neki nem volt kérdés, hogy megtartja. De a párja előbb eltűnt, majd kis idő múlva megjelent, és megbeszélték, és nagyon örülnek, hogy Lili babát megtartották!

De első körben, amíg párodtól nem érkezik pozitív visszajelzés, azt gondold át, hogy egyedül, ill. szüleiddel, hogy menne.. Az abortusz nem veszélytelen, de ezt te is tudod, láttam, hogy kérdezted is. Nehéz előre megmondani, hogy nálad hogy sikerül. Függ attól is, hogy te hogy éled meg lelkileg az egészet utána... Hiszen a teherbeesést nagyban befolyásolják a lelkiek!

Nem akarlak egyik oldalra sem befolyásolni... Pláne mert én ab-ellenes vagyok, hacsaknem ugye egészségügyi okok miatt van rá szükség! Mivel ismerősi körben is volt, mert elhalt a terhesség, láttam, milyen nehéz volt, de azt is, hogy szerencsére hamar összejött nekik újra a baba.:) Nektek kell megbeszélni, aztán dönteni. pro és contra sok érv van...

2008. nov. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én megtartottam és nem bánom!Most másodikos okos ,gyönyörű kislány!Ő legalább mindig ott van nekem!Imádjuk egymást!És imádja a páromat is,aki nem az igazi apja!Jobban mint az igazit,aki szarik rá,hál istennek!Pedig én se voltam könnyű helyzetbe!19 évesen épphogy elkezdtem dolgozni!Annyi segítségem volt,h anyuéknál laktam és mellém álltak,támogattak!Igaz nem anyagilag,de többet ért,h elfogadtak így is!Nem adnám a lányom senkiért és semmiért!Ma is így csinálnám!!!!!!!
2008. nov. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is megtartanam.. apa lehet kesobb is, aki jobban fogja szeretni mint a sajatjat, s lehet hogy lesz kistesoja is idovel :D (tudom, hogy most elkepzelhetetlennek tartod)


remelem, szulok segiteni, de ha nem, akkor is megtartanam, nem te lennel az elso a tortenelemben, aki egyedul neveli a gyereket (sajnos sok ilyen van, nem lehetetlen a feladat, de mindenkeppen megeri)


hidd el, ha csak te leszel neki, es szereted, es mindent megadsz neki amit tudsz (nem anyagilag, hanem szeretet, stb) akkor igy is normalis csaladja lesz...lehet teljesebb lesz az elete igy "csonka" csaladban, mint mas gyerekeknek "normalis" csaladban.

2008. nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!